P**** G** E****
ReclamantP**** I******
IntervenientB***** D******
PârâtB***** M**** D*****
PârâtP**** G*******
PârâtIa act de tranzacţia părţilor şi consfinţeşte învoiala acestora. Respinge acţiunea principală astfel cum a fost întregită prin cererea de la fila 53 ca rămasă fără obiect. , urmare a tranzacţiei încheiate de părţi, sub aspectul ambelor capete de cerere. Ia act de renunţarea la judecată a pârâtului - reclamant B***** M**** D***** cu privire la capătul de cerere diun cererea reconvenţională( fila 19), prin care s-a solicitat constatarea nulităţii absolute a titlului de proprietate nr. 2952/04.01.2006 Respinge capătul doi de cerere din cererea reconvenţională având ca obiect revendicarea suprafeţei de 255 mp.ca rămasă fără obiect , urm,are a tranzacţiei încheiate între părţi. Admite excepţia calităţii procesuale pasive a pârâtului Bognea Dumitru , invocată de acesta părin întâmpinare. Respinge acţiunea principală faţă de acest pârât ca rămasă fără obiect, ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Ia act că reclamantul Piază Eugen a achitat suma de 2000 lei ,cu titlu de chelatuiali de judecată mandatarului pârâtului B***** M**** D*****, conform clauzelor tranzacţiei . Cu recurs Pronunţată în şedinţa publicăp, astăzi 10 aprilie 2009.
amână pronunţarea la data de ]10 aprilie 2009
amână pronunţarea la data de 3 aprilie 2009.
amână pronunţţarea la data de 27 martie 2007,.
pentru lipsa martorului reclamantului
Respinge cererea, ca neîntemeiată. Atacabilă o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică azi, 23.02.2009.
in vederea soluţionării cererii de recuzare., formulată de reclamanţii Piază Eugen şi P**** I******
IN VEDEREA ADMINISTRĂRII PROBATORIULUI
Repune cauza pe rol în vederea completării probatoriului.
amână pronunţarea la data de 23 ianuarie 2009
pentru a se lua cunoştinţă de dosarul ataşat..
pentru a se ataşa dosarul nr 3408/2005
pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar.
pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar
pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză depus la dosar
revine adresă expert
revine adresă expert
revine adresă expert
revine adresă expert
REVINE ADRESĂ EXPERT
revine adresă expert
revine adresă expert
în vederea efectuării raportului de expertiză
pentru se se reveni adresă către Comisia Locală Rm Vâlcea de fond funciar
pentru a se depune documentaţia de la Comisia Locală Rm Vâlcea de fond funciar
amânat pentru a se emite adresăcătre expert.
admite obiecţiunile
Amână cauza pentru a se lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză
Acordarea unui nou termen de judecată în vederea efectuării expertizei.
Amana cauza in vederea administrarii probatoriului.
Acordă un nou termen de judecată faţă de lipsa procedurii de citare cu intervenienta P**** I****** şi pârâtul P**** G*******. Fixează termen pentru efectuarea cercetării locale încuviinţate în cauză la data de 13 iunie 2007, ora 12 şi se citează la faţa locului părţile care nu au termen în cunoştinţă.
în vederea efectuării cercetării locale stabilită pe data de23 mai ora 12 şi pentru ca părţile să depună la dosar obiectivele expertizei pentru a fi discutate la termenul următor
termen fată de lipsa martorilor şi a se lua cunostintă de contintului actelor depuse
termen pentru administrarea probei cu inscrisuri, probei cu interogatoriul părtilor şi probei testimoniale