F****** I** S*****
Recurent RECLAMANTC****** J*** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T********** V*****
Recurent PÂRÂTC****** C*** P***** L******
Intimat PÂRÂTS***** A******** C*******
Recurent RECLAMANTF****** A***** G*******
Recurent RECLAMANTRespinge cererea de îndreptare a erorii materiale.Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
În temeiul art.281 cod pr.civilă respinge cererea de îndreptare a erorii materiale.Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Admite în parte plângerea formulată de petenţi.
Amână pronunţarea la data de 29 mai 2007.
Pentru a se lua cunoştinţă de lucrarea depusă de reprezentantul Comisiei locale pt.L.18/91 Tutova.
Pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză şi pentru a se achita diferenţa de indmenizaţie de expert în sumă de 1000 lei s-a amânat cauza la 4 mai 2007.
La cererea expertului pentru a efectua expertiza s-a amânat cauza la 20 aprilie 2007.
Pentru a se depune raportul de expertiză s-a amânat cauza la 23.03.2007.
Pentru lipsa expertizei.
Pentru lipsa martorului oetenţilor şi a raportului de expertiză.
Pentru efectuarea expertizei topometrice de către expert C.V.M. şi pentru audierea martorului S.I..
Incheiere de sedinta 2469/189 din 26.01.2007Se pune îndiscuţie competenţa teritorială cu privire la cererea completatoare şi se disjunge cauzele.Aparatorul petenţilor solicita proba cu acte,doi martori şi o expertiză tehnică în cadastru.
Pentru lipsa de procedură cu Comisia locală pt.L.18/1991Ghidigeni şi Com.Jud.Galaţi pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor.
Pentru ca părţilesă răspundă excepţiei ridicate de instanţă.
În vederea îndeplinirii procedurii de citare cu toate părţile din proces.