D*** M C*********
Recurent InculpatM**** I**
Intimat Parte civilăRespinge ca nefondat recursul inculpatului. Obligă recurentul la 100 lei cheltuieli judiciare statului. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 07 septembrie 2006, la Curtea de Apel Piteşti.
Amână judecarea cauzei la 07 septembrie 2006, pentru când se citează părţile şi pentru a fi soluţionată cauza de completul legal investit. In temeiul art. 3002 rap. la art.160b alin.3 din Codul de procedură penală, menţine arestarea preventivă a inculpatului DINU M. CONSTANTIN, fiul lui Micu şi al lui Vasilica, născut la 12 noiembrie 1973. Cu recurs în ceea ce priveşte dispoziţiile încheierii cu privire la starea de arest a inculpatului. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 27 Iulie 2006, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia penală.
Admite cererea formulată de recurentul inculpat. Amână judecarea cauzei la 27 iulie 2006, pentru când recurentul îşi angajează apărător şi pentru când se citează părţile. In temeiul art. 3002 rap. la art.160b alin.3 din Codul de procedură penală, menţine arestarea preventivă a inculpatului DINU M. CONSTANTIN, fiul lui Micu şi al lui Vasilica, născut la 12 noiembrie 1973. Cu recurs în ceea ce priveşte dispoziţiile încheierii cu privire la starea de arest a inculpatului. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 29 Iunie 2006, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia penală.