T***** A* C****** A*******
Apelant InculpatS**** F******
IntimatÎn baza art. 379 pct.2 lit. a C.pr.pen. şi art. 382 alin. 2 C.pr.pen. admite apelul declarat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Baia Mare împotriva sentinţei penale nr. 337 din 15 febr. 2006 a Judecătoriei Baia Mare pe care o desfiinţează în parte (sub aspectul cuantumului pedepselor aplicate inculpatului şi al nerevocării beneficiului liberării condiţionate) şi judecând cauza: Majorează de la 1 an la 3 ani 2 luni închisoare pedeapsa aplicată inculpatului Teglaş Crăciun Augustin pentru comiterea infracţiunii de violare de domiciliu prev. de art. 192 alin. 2 C.pen. cu aplic. art. 37 lit. a C.pen. şi înlătură aplicarea prev. art. 74 şi 76 lit. c C.pen. Majorează de la 1 an 2 luni la 4 ani închisoare pedeapsa aplicată aceluiaşi inculpat pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat prev. de art. 208 alin. 1, 209 alin. 1 lit. g C.pen cu aplic. art. 37 lit. a C.pen. şi înlătură aplicarea prev. art. 74 şi 76 lit. c C.pen. În baza art. 33 lit. a şi 34 lit. b C.pen. contopeşte pedepsele de mai sus în cea mai grea de 4 ani închisoare. În temeiul art. 61 C.pen. revocă beneficiul liberării condiţionate cu privire la restul de 756 zile rămas neexecutat din pedeapsa de 6 ani închisoare aplicată prin sent. penală nr. 295/03.10.2000 a Tribunalului Maramureş şi contopeşte acest rest în pedeapsa rezultantă de 4 ani închisoare aplicată prin prezenta decizie pedeapsa rezultantă fiind de 4 ani închisoare cu consecinţele prev. de art. 71 şi 64 C.penal. Menţine restul dispoziţiilor sentinţei. În temeiul art. 369 C.pr.pen. ia act de retragerea apelului declarat de inculpatul Teglaş Crăciun Augustin, fiul lui Augustin şi Aurelia, născut la 22 dec. 1965, dom. în Jibou, str. Dumbrăveni, nr. 10, jud. Sălaj cu reşedinţa în Baia Mare, str. Horea, nr. 46 B/25, jud. Maramureş împotriva aceleiaşi sentinţe.
Termen acordat în vederea deliberării
- termen acordat faţă de lipsa apelantului-inculpat Teglaş Crăciun Augustin care nu a fost prezentat de către Penitenciarul Baia Mare, acesta nefiind transportabil datorită stării postoperatorii
Termen acordat faţă de lipsa apelantului-inculpat Teglaş Crăciun care nu a fost transferat din penitenciar în instanţă.
Termen acordat pentru lipsa de procedură cu apelantul inculpat netransferat di n Penitenciarul spital Dej
Termen acordat faţă de lipsa de procedură cu apelantul-inculpat Teglaş Crăciun care nu a fost transferat din penitenciar în instanţă şi având în vedere că se impune citarea părţii civile S**** F******.
Termen acordat faţă de lipsa de procedură cu apelantul-inculpat Teglaş Crăciun care nu a fost tranferat din penitenciar în instanţă.