I**** E****
RecurentRespinge recursul inc.ca nefondat împotriva dec.penale nr.520 din 2 noiembrie 2005 pronunţată de Tribunalul Dolj în dosarul 1514/2005.Obligă recurentul la plata sumei de 5o lei cheltuieli juudicioare statului.Definitivă.
S-a prezentat, d-l avocat Gacea Mircea, care a învederat că d-l avocat Nica Ctin, apărător ales al recurentului inculpat, nu se poate prezenta, fiind la Tribunalul Gorj şi pentru acest motiv a solicitat termen.
Faţă de cererea de amînare formulată de apărătorul ales al recurentului inculpat, reprezentantul parchetului a pus concluzii de amînarea cauzei.
Apărătorul recurentului inculpat a solicitat termen pentru a se interveni cu adresă la Judecătoria Segarcea, să înainteze dosarul penal în care s-a pronunţat sentinţa penală nr.297 din 3 septembrie 2002 şi să se întocmească un referat de biroul executări penale, din care să rezulte data şi modalitatea rămînerii definitive a sentinţei .
Avocat Nica Constantin a solicitat termen pentru a pregăti apărarea şi pentru a depune acte în susţinerea recursului.