S* M**** T***** C******* S**
CreditorS* V****** S**
Intimat DebitorO***** D* P* L**** T********* C***
Parte civilăT********* C***
Parte civilăC***** D* A*** C***
Parte civilăRespinge obiecţiunile formulate de P V împotriva raportului final întocmit de lichidatorul judiciar în cadrul procedurii falimentului debitoarei SC V SRL, ca fiind tardive.Aprobă raportul final de activitate şi situaţiile financiare finale întocmite de lichidatorul judiciar C.I.I M M M în cadrul procedurii falimentului debitoarei SC V SRL şi în consecinţă:Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei şi radierea debitoarei din registrul comerţului.Descarcă lichidatorul de îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură.Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar în ceea ce priveşte încuviinţarea remuneraţiei solicitate şi în consecinţă:Încuviinţează în favoarea lichidatorului plata remuneraţie în cuantum de 3.720 lei, conform prev. art. 4 alin. 4 din Legea nr. 85/2006.Dispune notificarea prezentei sentinţe tuturor creditorilor, debitoarei, lichidatorului, D.G.F.P. a jud. Cluj şi O***** D* P* L**** T********* C*** în vederea efectuării menţiunii închiderii procedurii şi radierii.Respinge cererea formulată de P V având ca obiect plata remuneraţiei în cuantum de 17.000 lei + TVA în condiţiile prevăzute de art. 4 alin. 4 din Legea 85/2006.Definitivă şi executorie. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.Pronunţată în şedinţa publică din 24.03.2011.
Hotarare 2012/2012 din 26.04.2012va încuviinţa cererea formulată de către reprezentanta lichidatorului judiciar privind acordarea unui termen în vederea soluţionării recursului formulat de fostul lichidator judiciar C.I.I. Pop Vasile împotriva sentinţei civile nr. 5346/20.102011 pronunţată în prezentul dosar,
în vederea soluţionării recursului formulat de fostul lichidator judiciar Pop Vasile împotriva sentinţei sentinţei civile nr.5346/20.102011 pronunţată în prezentul dosar
Respinge ca inadmisibilă cererea formulată de C.I.I. P V având ca obiect constatarea nulităţii absolute a raportului asupra fondurilor obţinute din lichidare şi a planului de distribuţie întocmite de lichidatorul judiciar C.I.I.M M M în cadrul procedurii insolvenţei debitoarei SC V SRL precum şi a actelor de procedură subsecvente. Definitivă şi executorie. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.
Hotarare 5346/2011 din 20.10.2011Amână cauza în vederea soluţionării contestaţiei formulate împotriva raportului asupra fondurilor obţinute din lichidare şi a planului de distribuire între creditori.
în vederea soluţionării recursului formulat de fostul lichidator judiciar Pop Vasile împotriva sentinţei comerciale nr.4796/30.09.2010 pronunţată în prezentul dosar
Stabileşte termen de examinare a stadiului procedurii pentru data de 26 mai 2011, ora 8, sala 249, pentru când lichidatorul judiciar va proceda la convocarea Adunării Creditorilor în vederea supunerii spre aprobare a raportului final şi a propunerii de închidere a procedurii.
in vederea supunerii aprobarii adunarii creditorilor a raportului final
Respinge cererea formulată de petentul Pop Vasile în cadrul procedurii falimentului debitoarei SC VEGATER SRL, cerere având ca obiect anularea parţială a hotărârii adoptate de adunrea creditorilor din data de 23.06.2009 şi a actelor de procedură subsecvente şi plata renumeraţiie pentru activitatea desfăşurată ca administrator judiciar în perioada 14.02.2007 - 1.06.2008 şi activitatea desfăşurată ca lichidator judiciar.
s-a încuviinţat cererea formulată de lichidatorul judiciar de acordare a unui termen în vederea reconvocarea Adunării Creditorilor pentru a se supune spre aprobare solicitarea fostului lichidator Pop Vasile de a i se achita remuneraţia, faţă de decizia Curţii de Apel Cluj nr.653/16.03.2010
pentru citarea creditorilor din procedură
având în vedere recursul formulat de către Pop Vasile împotriva încheierii comerciale nr.138/C/2009
în vederea rămânerii irevocabile a hotărârii pronunţate la termenul anterior
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a petiţionarului, excepţie invocată din oficiu. Respinge cererea formulată de petiţionarul Pop Vasile.
pentru soluţionarea cererii formulată de fostul lichidator al debitoarei - POP VASILE, privind anularea hotărârilor de la pct.2,3 din data de 23.06.2009 a Adunării creditorilor, fixează termen de soluţionare în Camera de Consiliu pentru data de 29.10.2009, iar pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 3.12.2009.
ÎNCUVIINŢEAZA TABELUL DEFINITIV CONSOLIDAT AL CREDITORILOR-.
se amână pentru continuarea demersurilor în vederea valorificării bunurilor din averea debitoarei
in vederea continuarii procedurii
Continuarea procedurii judiciare de insolvenţă a debitoarei. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 19.02.2009, sala 249, ora 8,00, pentru când rămân în vigoare dispoziţiile din încheierea comercială nr. 106/C/06.11.2008, respectiv lichidatorul judiciar Marcu Maria Mia are obligaţia prezentării unui raport detaliat asupra fondurilor debitoarei şi asupra modului în care s-a făcut distribuirea sumelor exitente în contul unic al debitoarei. Se vor cita toate părţile implicate în procedură prin Buletinul procedurilor de insolvenţă.
DISPUNE ÎNLOCUIREA LICHIDATORULUI CABINETUL INDIVIDUAL DE PRACTICIAN ÎN INSOLVENŢĂ POP VASILE CU C.I. MARCU MIA . STABILESTE TERMEN PENTRU EXAMINAREA STADIULUI PROCEDURII PENTRU DATA DE 15.01.2009, SALA 249, ORA 8.00.
pentru a se pune în discuţie înlocuirea administratorului judiciar al debitoarei, amână soluţionarea cauzei pentru data de 6 noiembrie 2008, sala 249, ora 8.00, în camera de consiliu.
În vederea continuării procedurii,amână solutionarea cauzei pentru data de 23.10.2008, sala 249, ora8.00.
Admite cererea formulata de administratorul judiciar POP VASILE şi în consecinţă dispune intrarea în faliment procedura generala a debitoarei SC VEGATER SRL şi desemneaza în calitate de lichidator provizoriu administratorul judiciar.
pentru ca administrator judiciar să publice în BPI raportul cu privire la propunerea de trecere a debitoarei în procedura falimentului şi să notifice creditorii şi administratorul special cu privire la această propunere
Amână soluţionarea cauzei pentru data de 8 mai 2008, sala 249, ora 8.00, termen dat în cunoştinţă administratorului judiciar al debitoarei. În baza prev. art.106 din Legea nr. 85/2006, judecătorul sindic dispune ca debitoarea prin administratorul special şi administratorul judiciar să prezinte trimestrial rapoarte comitetului creditorilor asupra situaţiei financiare a averii debitoarei, rapoartele urmând a fi înregistrate la grefa tribunalului şi notificate tuturor creditorilor în vederea consultării. Totodată, în sarcina administratorului judiciar, judecătorul sindic stabileşte obligaţia de a prezenta şi cheltuielile efectuate pentru bunul mers al activităţii în vederea recuperării acestora, situaţie care potrivit prev. art.102 alin.4 trebuie avizată de comitetul creditorilor.
Amănă soluţionarea cauzei pentru data de 13 martie 2008, sala 249, ora 8.00, termen dat în cunoştinţă administratorului judiciar al debitoarei. În baza prev. art.106 din Legea nr. 85/2006 , judecătorul sindic dispune ca debitoarea prin administratorul special şi administratorul judiciar să prezinte trimestrial rapoarte comitetului creditorilor asupra situaţiei financiare a averii debitoarei, rapoartele urmând a fi înregistrate la grefa tribunalului şi notificate tuturor creditorilor în vederea consultării. Totodată, în sarcina administratorului judiciar, judecătorul sindic stabileşte obligaţia de a prezenta şi cheltuielile efectuate pentru bunul mers al activităţii în vederea recuperării acestora, situaţie care potrivit prev. art.102 alin.4 trebuie avizată de comitetul creditorilor.
Amănă soluţionarea cauzei pentru data de 13 decembrie 2007, sala 249, ora 8.00, termen dat în cunoştinţă administratorului judiciar al debitoarei. În baza prev. art.106 din Legea nr. 85/2006 , judectorul sindic dispune ca debitoarea prin administratorul special şi administratorul judiciar să prezinte trimestrial rapoarte comitetului creditorilor asupra situaţiei financiare a averii debitoarei, rapoartele urmând a fi înregistrate la grefa tribunalului şi notificate tuturor creditorilor în vederea consultării. Totodată, în sarcina administratorului judiciar, judecătorul sindic stabileşte obligaţia de a prezenta şi cheltuielile efectuate pentru bunul mers al activităţii în vederea recuperării acestora, situaţie care potrivit prev. art.102 alin.4 trebuie avizată de comitetul creditorilor. Pronunţată în şedinţa publică din 13 septembrie 2007.
Confirmă planul de reorganizare propus de de debitoarea SC VEGATER SRL. Stabileste termen pentru prezentarea raportului trimestrial de activitate pentru data de 13.09.2007, sala 249, ora 8.00.
Respinge cererea formulata de SC GEPLAST SRL Aprobă planul de reorganizare propus de debitoare
Respinge ca fiind tardiv formulata declaratia de creanta a SC WORKSHOP SRL în cadrul procedurii insolvenţei privind pe debitoarea SC VEGATER SRL
Amănă soluţionarea cauzei pentru data de 22 martie 2007, sala 249, ora 8.00, termen dat în cunoştinţă administratorului judiciar al debitoarei,pentru când se va cita creditoarea SC WORKSHOP SRL PRIN Buletinul procedurilor de insolvenţă . Se va emite adresă către creditoarea SC WORKSHOP SRL , solicitandu-I să depună la dosarul cauzei dovada achitării taxei de timbru în cuantum de 39 RON în contul nr. RO79TREZ21621070203 al CONSILIULUI LOCAL al municipiului CLUJ – NAPOCA – DIRECŢIA DE TAXE şi IMPOZITE LOCALE , conform dispoziţiilor legale menţionate mai sus, sub sancţiunea anulării cererii ca netimbrată. Administratorului judiciar al debitoarei va verifica dacă a îndeplinit prevederile art. 74 alin.1 din Legea nr.85/2006 , în caz contrar va proceda la afisarea tabelului definitiv al creanţelor, la sediul instantei . Administratorul judiciar al debitoarei va depune la dosarul cauzei dovada notificărilor emise către asociaţii debitoarei în vederea desemnării pe cheltuiala acestora a unui administrator special care să reprezinte interesele asociaţilor debitoarei în vederea îndeplinirii atributiilor prev. de art. 18 alin. 2 din Legea nr. 85/2006. Pronunţată în şedinţa publică din 8 martie 2007.
admite cererea formulata de administratorul judiciar al debitoarei încuviinţeaza tabelul definitiv al creditorilor debitoarei dispune afisarea tabelului definitiv la uşa instantei stabileste termen în vederea examinarii procedurii pentru data de 8 martie 2007, sala 249, ora 8.00
Amănă soluţionarea cauzei pentru data de 1 februarie 2007, sala 249, ora 8.00, termen dat în cunoştinţă administratorului judiciar al debitoarei. Stabileste termen de depunere a contestatiilor eventuale , împotriva tabelului preliminar al creantelor şi de soluţionare a acestora , rspectiv de definitivare a tabelului creanţelor la data de 1 februarie 2007. Judecătorul sindic pune în vedere administratorului judiciar al debitoarei sa depună la dosarul cauzei cu cel putin cinci zile înainte de noul termen de judecata toate documentele justificative privind cheltuielile efectuate în cadrul procedurii şi dovada publicarii tabelului preliminar al creditorilor în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, precum si dovada comunicării acestuia cu debitoarea si toţi creditorii implicaţi în procedură. Pronunţată în şedinţa publică din 11 ianuarie 2007.
ADMITE CEREREA CREDITOARE DISPUNE DESCHIDEREA PROCEDURII INSOLVENTEI DEBITOAREI SI DESEMNAEAZA ÎN CALITATE DE ADMINISTRATOR JUDICIAR PE DL. POP VASILE