R********* R*****
PetentIa act de retragerea cererii. Obligă petentul la plata sumei de 100 lei cheltuieli judiciare către stat, din care 40 lei onorariu avocat oficiu. Cu recurs.
Se revine cu adresa catre Primaria comunei Burduseni, jud. Ialomita, in vederea efectuarii anchetei sociale dispusa la domiciliul parintilor petentului, sub sanctiunea amenzii pentru primarul comunei in caz de netrimitere a relatiilor solicitate. Se citeaza petentul. Amana cauza la data de 31.10.2006. Cu apel odata cu fondul. Pronuntata in sedinta publica azi, 03.10.2006 la Tribunalul Arges – Sectia Penala.
Amână judecarea cauzei la 3 octombrie 2006. Se citează petentul la locul de detinere. Se emite adresă catre Primaria comunei Burduseni,judetul Ialomita,pentru efectuarea unei anchete sociale. Se emite adresă către Penitenciar Colibasi pentru a comunica copia mandatului de executarea pedepsei si a comunica dacă acesta a beneficiat de intreruperi de executarea acesteia. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Septembrie 2006