I***** B*******
PetentS****** I***
IntimatRespinge cererea formulată de org.const.I***** B*******, ca inadmisibilă.
Având în vedere lipsa de procedură cu contravenientul, instanţa va dispune a se emite adresă la S.E.I.P.Botoşani pentru a se solicita adresa contravenientului. De asemenea se va reveni cu procedura de citare a org. constatator şi a contravenientului.
Având în vedere lipsa de procedură cu contravenientul, instanţa va dispune a seemite adresă la .S.E.I.F.Botoşani, pentru a ne indica domiciliul contravenientului,întrucât procedura de citare a fost restituită cu menţiunea " destinatar necunoscut". De asemenea se va cita contravenientul, cu indicarea datelor de stare civilă.
Instanţa constată necesar a se emite adresă Primăriei comunei Tudora pentru a comunica instanţei dacă a încercat să pună în executare sancţiunile aplicate prin procesele-verbale de contravenţie seria AX, nr. 2650510 din 19.05.2006 şi AX, nr. 2652943 din 16.05.2006, privind pe contravenient. De asemenea se va reveni cu procedura de citare a contravenientului.
Având în vedere lipsa părţilor, instanţa va dispune a se reveni cu procedura de citare a acestora, iar org. constatator i se va face adresă pentru a comunica instanţei dacă a încercat să pună în executare sancţiunile aplicate prin procesele-verbale de contravenţie seria AX, nr. 2650510 din 19.05.2006 şi AX, nr. 2652943 din 16.05.2006, privind pe contravenient,