A************ F********* P****** A M*********** C**** N*****
CreditorS* D***** S**
DebitorD******* G******* A F********* P****** C***
Reprezentant legalO****** R********** C********* D* P* L**** T********* C***
Reprezentant legalG****** M*******
LichidatorRespinge ca neîntemeiate obiecţiunile creditoarei A.V.A.S.. Admite cererea formulată de către lichidatorul judiicar şi în consecinţă: Dispune închiderea procedurii falimentului. Dispune radierea debitoarei din evidenţele ORC Cluj. Dispune descărcarea lichidatorului de toate îndatoririle şi responsabilităţile. Încuviinţează plata sumei de 3500 Ron din fondul de lichidare.
Încuviinţează tabelul definitiv completat al creanţelor. Admite cererea de chemare în judecată introdusă de către reclamanta Georgiu Letiţia Minodora, în calitate de lichidator desemnat în procedura de falimnet a debitoarei, împotriva pârâţilor Bejenari Mihail şi Gogu Ion. Obligă pârâţii la suportarea întregului pasiv al debitoarei în sumă de 171.333,18 Ron.
Continuarea procedurii judiciare de insolvenţă privind pe debitoare. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 17.09.2007, sala 249, ora 12,00, pentru când pune în vedere lichidatorului să procedeze la întocmirea, comunicarea şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă a raportului de activitate şi a tabelului definitiv al creanţelor, urmând a depune la dosar dovada acestor demersuri. Prorogă soluţionarea cererii de chemare în judecată formulată de către lichidatorul judiciar, împotriva pârâţilor Bejenari Mihail şi Gogu Ion în temeiul dispoziţiilor art. 138 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2006, până după stabilirea exactă a pasivului debitoarei.
Continuarea procedurii judiciare de insolvenţă privind pe debitoare. Stabileşte termen pentru soluţionarea cererii pentru instituirea răspunderii personale a celor doi administratori statutari ai debitoarei, formulată de către lichidator în cadrul procedurii de insolvenţă, pentru data de 18.06.2007, sala 249, ora 12,00, pentru când pune în vedere lichidatorului să preia citaţia ce urmează a fi întocmită pentru cei doi pârâţi, urmând a realiza procedura de citare cu aceştia prin scrisoare recomandată cu confirmare de primire, dovada acestei citări se va depune la dosar.
Admite cererile formulate de către administratorul judiciar şi în consecinţă: -încuviinţează tabelul preliminar al creanţelor; -Dispune intrarea debitoarei în faliment în procedura simplificată; -dispune reţinerea de către ONRC direct din fondul de lichidare a tarifelor aferente publicării actelor de procedură, întocmite de către administratorul judiicar al debitoarei.
Admite cererea. Dispune deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitoarei. NUmeşte administrator judiciar pe d-na G****** M*******. Fixează termen în vederea verificării stadiului procedurii, soluţionării contestaţiilor împotriva tabelului preliminar şi depunerii raportului de activitate prev. de art. 54, la data de 28.03.2007.
Amână soluţionarea cauzei pentru data de 17.01.2007, sala 249, ora 8,00, pentru când se va repeta procedura de citare cu părţile. Debitoarea se va cita cu un exemplar din titlurile executorii depuse de creditoare la dosarul cauzei şi cu menţiunea depunerii întâmpinării