F****** S****
ReclamantF****** A****** F******
ReclamantK***** E********
PârâtB**** I***** - m****** a******* d* m*** s** B**** E********
PârâtV***** L** B**** A****** B**** I**** m*** V** I***** K***** C*******
PârâtAdmite acţiunea civilă formulată de reclamanţii FARCANE Admite acţiunile reconvenţionale formulate de pârâtele-reclamante reconvenţionale BUZAS şi KOVACS
AMÂNAT PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 17.09.2008
AMÂNAT PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 11.09.2008
Amânat pentru achitare diferenţă onorariu expertiză şi achitare diferenţe taxă timbru pentru cererile reconvenţionale.
Introducerea în cauză a moştenitorilor def. Kovacs Ferencz
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de reclamanţi prin reprezentant privind acordarea unui nou termen de judecată pentru studierea raportului de expertiză şi formulării eventualelor obiecţiuni. Repetarea procedurii de citare cu pârâţii cu domiciliu cunoscut, comunicându-li-se câte un exemplar din raportul de expertiză şi cu menţiunea de a formula în scris eventualele obiecţiuni la raportul de expertiză în cazul în care se impun.
Revine cu adresă către dl. expert Mădăraş Marius Traian cu menţiunea de a efectua raportul de expertiză
Revine cu adresă către dl. expert Mădăraş Marius Traian cu menţiunea de a efectua raportul de expertiză conform obiectivelor comunicate la termene anterioare. Reclamanţilor prin reprezentant să facă dovada citării prin publicitate a pârâţilor cu domiciliu necunoscut în temeiul disp. art. 95 Cod procedură civilă.
REVENIRE CU ADRESĂ CĂTRE DL. EXPERT MĂDĂRAŞ MARIUS TRAIAN.
Amânat pentru efectuarea raportului de expertiză judiciară şi repetarea procedurii de citare cu pârâţii.
În vederea studierii şi comunicării cu celelalte părţi a cererii reconvenţionale formulată de pârâtul ......, instanţa va acorda un nou termen de judecată. Revine cu adresă la expert Mădăraş Marius Traian pentru efectuarea expertizei topografice, conform menţiunilor de mai sus. Pune în vedere reprez. reclamanţilor să depună la dosar certificat de deces pentru văd. Lui Buzaş Andraş şi să facă dovada filiaţiei cu pârâta Buzaş Ildiko prin acte de stare civilă. Pune în vedere reprez. reclamanţilor să depună la dosar proces-verbal de existenţă a construcţiilor emis de autorităţile locale pentru imobilele reclamanţilor. Pune în vedere pârâtului ......să depună la dosar autorizaţie de construcţie şi proces-verbal de existenţă a construcţiilor emis de autorităţile locale.
REVENIRE CU ADRESĂ LA EXPERT.
REVENIT CU ADRESĂ PENTRU EFECTUAREA EXPERTIZEI.
ACORDAT REPREZ. RECLAMANŢILOR UN NOU TERMEN DE JUDECATĂ PENTRU A-ŞI EXTINDE A CŢIUNEA FAŢĂ DE URMAŞII PÂRÂŢILOR CU DOMICILIU NECUNOSCUT.
EFECTUARE ADRESĂ LA BIROUL LOCAL DE EXPERTIZE PENTRU A COMUNICA INSTANŢEI LISTĂ CU EXPERŢI TOPOGRAFI. REVENIRE CU ADRESĂ LA COMISIA LOCALĂ HUEDIN. ACORDAT TERMEN REPOREZ. RECL. PENTRU A DEPUNE PRECIZARE DE ACŢIUNE.
Din oficiu dispune efectuarea unei adrese către Comisia Locală de Fond Funciar Huedin pentru a ne comunica dacă terenul înscris în CF 831 Huedin au făcut obiectul Legii 18/1991 şi dacă s-a emis titlu de proprietate pentru acest teren şi pune în vedere reprezentantului reclamanţilor să depună în termen de 48 de ore o copie a raportului de expertiză pentru a fi comunicat Comisiei Locale. Pune în vedere reprezentantului reclamanţilor să depună la dosar sentinţa civilă din 2003 a Judecătoriei Huedin prin care s-a dispus ieşirea din indiviziune. Pune în vedere reprezentantului reclamanţilor să depună la dosar dovada citării prin publicitate a pârâţilor cu domiciliu necunoscut.
Citare pârâţi la interogator, citare prin publicitate a pâţrâţilor cu dom.necunoscut. Reprez..recl. va depune acte de stare civilă pentru pârâtul de rd.1.