Ş**** A****
InculpatS*** A*** S******* C**** G******
Parte civilăL***** V***** O***** P****
MartorD******* N******
MartorG** I****
Martorrespinge ca lipsita de obiect cererea de indreptare a erorii materiale formulata de petent
Pentru comiterea infracţiunii de înşelăciune prev. de art. 215 al.1,2,3,4 C.pen., cu aplic. art. 74, 76 C.pen condamnă pe inculpatul Ş**** A****, fiul lui Arpad şi Angela, născut la 08.11.1954 în Lupeni, jud. Hunedoara, cetăţean român, studii medii, fără ocupaţie, fără loc de muncă, cu domiciliul în Ghiroda, str. Victoria, nr. 98, jud. Sălaj, la pedeapsa de 2 ani închisoare. În baza art. 81, 82 C.pen., dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei de 2 ani închisoare pe un termen de încercare de 4 ani. Atrage atentia inculpatului asupra prevederilor art. 83 C.pen. În baza art. 71 al. 5 C.pen., suspendă executarea pedepselor accesorii în ceea ce priveşte drepturile prev. de art. 64 lit. a,b C.pen. În baza art. 14 şi art. 346 C.pr.pen., rap. la art. 998 C. civ., admite acţiunea civilă formulată de către partea civilă SC Aore SRL Zalău reprezentată prin administrator Cuceu Gavrilă şi obligă inculpatul la plata sumei de 112.790.065 rol, sumă la care se adaugă dobânda legală până la zi. În baza art. 348 C.pr.pen., desfiinţează înscrisurile. Obligă inculpatul la 400 Ron cheltuieli judiciare către stat, iar suma de 100 ron va fi virată din fondurile MJ către BA Sălaj, reprezentând onorariul apărătorului din oficiu-Pop Alexandru.
Amână pronuntarea pentru data de 31 august 2007.
amânat ca urmare a cerii formulate de către apărătorul inculpatului, care se află în concediu de odihnă
TERMEN PENTRU EFECTUARE COMISIE ROGATORIE
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 13 iunie 2007 pentru a se reveni cu adresa către Judecătoria Timişoara în vederea efectuării comisiei rogatorii solicitate.
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 23 mai 2007 în vederea efectuării unei Comisii Rogatorii la Judecătoria Timişoara pentru audierea martorilor Gan Iona şi D******* N******.
Se va înainta o cerere de comisie rogatorie şi delegare către Judecătoria Lugoj în vederea audierii martorilorLepcan Vasile Onezeu, Petru D******* N****** şi G** I**** cu privire la aspecte relevante pentru cauză.
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 14 martie 2007 în vederea citării inculpatului şi a amrtorilor cu mandate de aducere, precum şi pentru emiterea unei adrese către Administraţia Naţională a Penitenciarelor penatru a ne comunica dacă martorul G** I**** este încarcerat în vreunul din penitenciarele din ţară, iar în caz afirmativ să ne comunice locul de detenţie.
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 14 februarie 2007 în vederea citării inculpatului şi a martorilor, lipsă la acest termen, cu mandate de aducere.
Admite cererea formulată de către apărătorul inculpatului şi în consecinţă amână judecarea cauzei penale pentru data de 31 ianuarie 2007 în vederea citării părţilor şi martorilor, lipsă la acest termen.