Dosar 8808/193/2006 din 15.11.2006

fond funciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 8808/193/2006
Data dosar:
15.11.2006
Instanta:
Judecătoria Botoșani
Departament:
Sectia Unica
Obiect:
fond funciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 04.05.2007 la ora 8:30

    Complet: CC11
  • Reunirea cauzelor în caz de conexitate sau indivizibilitate

    Admite excepţia de conexare invocată.

  • Sedinta din data de 02.04.2007 la ora 8:30

    Complet: CC11
  • Amânat

    Având în vedere cererile formulate de către părţi prin apărătorii aleşi, ca şi pentru a se verifica de către instanţă dacă există îndeplinite condiţiile legale pentru conexarea cauzelor, instanţa va acorda un nou termen şi va dispune citarea părţilor fără TC,

  • Sedinta din data de 27.02.2007 la ora 8:30

    Complet: CC11
  • Amânat

    Având în vedere că la dosar s-a depus întâmpinare şi o precizare la acţiune, pentru ca instanţa şi părţile să ia act de conţinutul acesteia, se va dispune amânarea cauzei, urmând a se cita comisiile şi, Constată necesar a se face adresă la Comisia Locală şi respectiv Comisia Judeţeană cărora li se vor comunica duplicatul întâmpinării şi precizarea acţiunii, solicitându-se să-şi exprime poziţia în scris faţă de acestea ca şi faţă de excepţia de conexare . Asupra excepţiei privind conexarea, aceasta va fi reluată în discuţie după repunea dosarului pe rol.

  • Sedinta din data de 23.01.2007 la ora 8:30

    Complet: CC11
  • Amânat

    Având în vedere cererea formulată de către intimaţii Codău, care au solicitat un nou termen, pentru a-şi angaja apărător, ca şi necesitatea ca aceştia să depună la dosar copia schiţei anexă a contractului de v/c., instanţa va dispune amânarea cauzei, urmând a fi citate părţile fără TC. Văzând că în cauză s-a formulat întâmpinare, dispune a se face adresă petentei şi apărătorului acesteia, cu duplicatul întâmpinării, atrăgând atenţia celui din urmă asupra dispoziţiilor art. 156 al. 1 Cod proc. civ.

  • Sedinta din data de 04.12.2006 la ora 8:30

    Complet: FF_5
  • Amânat

    Având în vedere cele învederate de către apărătorul petentei, instanţa va dispune amânarea cauzei, urmând a se introduce în concept şi în sistemul informatic „Ecris”părţile enumerate mai sus şi a se cita. Dispune a se face adresă la Comisia Judeţeană şi la Comisia Locală Botoşani, pentru a-şi exprima punctul de vedere faţă de acţiune. Se va emite adresă la OCPI Botoşani, pentru a ne înainta documentaţia care a stat la baza emiterii HCJ nr. 732/8.09.2006, privind petenta.

Flux dosar


Actualizare GRPD