C***** C******* D***
InculpatC***** C******* D***
InculpatT*** R*****
MartorD****** M***** C******
MartorA******** C******
MartorIn baza art.291 C.p. cu aplic.art.41 alin.2 si art.74-76 C.p.condamna pe inculpatul C***** C******* D*** –date-la pedeapsa de 2 luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de uz de fals. In baza art.292 alin.1 cu aplic .art.41 alin.2 C.p. si art.74-76 C.p.condamna inculpatul la pedeapsa de 2 luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de fals in declaratii. In baza art.293 alin.1C.p. cu aplic. art.41 alin.2 C.p. si art.74-76 C.p.condamna inculpatul la pedeapsa de 2 luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de fals privind identitatea. In baza art.33lit.a-34 lit.b C.p. contopeste pedepsele si aplica inculpatului pedeapsa cea mai grea de 2 luni inchisoare. In baza art.81-82 C.p. dispune suspendarea conditionata a pedepsei pe durata unui termen de incercare de 2 ani si 2 luni. Face in cauza aplicarea art.359 C.p.p. fata de inculpat. In baza art.71 indice 1 C.p. interzice inculpatului pe durata suspendarii conditionate a executarii pedepsei exercitiul drepturilor prev de art.64 lit.a teza a-II-a , lit.b si c C.p.iar in baza art.71 alin.5 C.p.suspenda executarea pedepsei accesorii pe durata suspendarii conditionate a executarii pedepsei principale. In baza art.14 alin.3 C.p.p.anuleaza inscrisurile intocmite in fals. In baza art.191 alin.1 C.p.p. obliga inculpatul la plata sumei de 35o lei reprezentand cheltuieli judiciare catre stat din care 100 lei reprezinta onorariu pentru avocat din oficiu avansat din fondurile Ministerului Justitiei. Cu drept de apel in termen de 10 zile de la pronuntare pentru in culpat. Pronuntata in sedinta publica astazi, 13 mai 2008.
Amână judecarea cauzei la termenul din data de 13 mai 2008, termen acordat avand in vedere lipsa martorilor si pentru cand: -se citeaza martorii din acte cu mandate de aducere; -se citeaza martorul in circumstantiere; Pronunţată în şedinţa publica de la 15 aprilie 2008.
Admite proba cu acte si un martor in circumstantiere, personal, solicitata de inculpat prin aparator potrivit art. 67 c.p.pen. , ca fiind utila, pertinenta si concludenta cauzei; Amână judecarea cauzei la termenul din data de 15 aprilie 2008, termen acordat pentru administrarea probatoriilor si pentru cand: -se citeaza martorii din acte. Pronunţată în şedinţa publica de la 18 martie 2008.
Amână judecarea cauzei la termenul din data de 18 MARTIE 2008, termen acordat pentru cand vor fi citate toate partile. Pronunţată în şedinţa publica de la 19 februarie 2008.
Amână judecarea cauzei la termenul din data de 19 februarie 2008, termen acordat fata de lipsa inculpatului si lipsa de aparare si pentru cand: -se repeta procedura de citare cu inculpatul; -se citeaza martorii din acte. Pronunţată în şedinţa publica de la 29 ianuarie 2008.
Amână judecarea cauzei la termenul din data de 29 ianuarie 2008, termen acordat fata de lipsa inculpatului si a martorilor din acte si pentru cand: -se emite mandat de aducere inculpatului; -se citeaza martorii din acte. Pronunţată în şedinţa publica de la 18 decembrie 2007