R**** N******** A P******** - R******** P*** D******* S****** B*******
ReclamantI******** P* I***
PârâtI******** I* I***
PârâtI******** I* V*****
PârâtM****** G******* - V*****
PârâtAdmis acţiunea.
Din lipsă de timp, pentru deliberare amână pronunţarea la data de 01.07.2008.
Având în vedere lipsa martorului reclamantei Pavăl Ioan, instanţa va dispune citarea acestuia cu mandat de aducere. De asemenea, va dispune a se reveni cu procedura de citare a reclamantei şi pârâţilor lipsă .
În temeiul art. 167 al. 1 Cod procedură civilă, instanţa va admite proba cu martori solicitată de reclamantă şi va dispune citarea acestora şi a se reveni cu procedura de citare a pârâţilor lipsă şi a reclamantei.
Având în vedere precizarea formulată de reclamantă, instanţa va dispune a se comunica câte un exemplar de pe acestea pârâşilor lipsă, cu adresă, de a se prezenta în instanţă pentru a exprima punctul lor de vedere faţă de acestea. Se va reveni cu procedura de citare a pârâţilor lipsă şi a reclamantei. Admite cererea formulată de pârâtul Murariu Gheorghe-Vasile, de acordare a unui termen de judecată pentru a lua la cunoştinţă despre conţinutul precizărilor formulate de reclamantă.
Având în vedere cererea formulată de reclamantă, de acordare a unui termen de judecată în vederea angajării unui apărător, instanţa o va admite şi va dispune a se reveni cu procedura de citare a pârâţilor lipsă şi a reclamantei
Având în vedere , lipsa reprezentantului reclamantei, instanţa va dispune a se reveni cu procedura de citare a acesteia, cu adresă, cu menţiunea de a trimite reprezentant în instanţă, pentru a susţine cererea. De asemenea, se va dispune a se reveni cu procedura de citare a pârâţilor lipsă , cu adresă, de a se prezenta în instanţă pentru a spune punctul de vedere faţă de acţiunea reclamantei, prin întâmpinare prin care să formuleze cereri să invoce excepţii, să propună probe în apărare cu cel târziu 5 zile înaintea următorului termen de judecată, sub sancţiunea aplicării prevederilor art. 118 al.2 Cod procedură civilă.