Dosar 1058/216/2007 din 04.05.2007

vătămarea corporală gravă (art. 182)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1058/216/2007
Data dosar:
04.05.2007
Instanta:
Judecătoria Curtea de Argeș
Departament:
Judecatorie
Obiect:
vătămarea corporală gravă (art. 182)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 23.01.2008 la ora 8:30

    Complet: COMPLET AMÂNARE PRONUNŢARE -PENAL
  • Soluţionare

    Respinge cererea inculpatului Ş***** C******* de restituire a cauzei la procuror pentru refacerea urmăririi penale. În baza art. 182 alin. 2 C.p., condamnă pe inculpatul Ş***** C******* la trei ani închisoare. În baza art. 86 ind. 1 C.p., dispune suspendarea sub supraveghere a executării pedepsei. În baza art. 86 ind. 2 C.p., stabileşte un termen de încercare de cinci ani pentru inculpat. În baza art. 86 ind. 3 C.p., pe durata termenului de încercare, inculpatul va respecta măsurile de supraveghere prevăzute la lit. a-d ale acestui text de lege,sens în care se va prezenta o dată la două luni calendaristice, în prima zi lucrătoare a lunii corespunzătoare, la Serviciul de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Argeş pentru aducerea la îndeplinire a acestor măsuri. În baza art. 359 C.p.p., pune în vedere inculpatului dispoziţiile art. 83 şi 84 C.p. În baza art. 14 şi 346 C.p.p., admite în parte acţiunea civilă formulată de partea civilă B**** V***** şi-l obligă pe inculpat la plata sumelor de 8.000 lei despăgubiri materiale, 30.000 lei daune morale şi la o prestaţie periodică lunară de 128 lei până la împlinirea vârstei de pensionare la limită de vârstă a părţii civile B**** V*****, respectiv până la data de 24 ianuarie 2017. În baza art. 313 din Legea nr. 95/2006, admite acţiunile civile formulate de S******* J******* A**** şi de Spitalul Clinic de Urgenţe Oftalmologice Bucureşti şi-l obligă pe inculpat la plata sumei de 1.267 lei despăgubiri civile către partea civilă S******* J******* A**** şi a sumei de 3.646 lei despăgubiri civile către partea civilă Spitalul Clinic de Urgenţe Oftalmologice Bucureşti. În baza art. 191 alin. 1 C.p.p., obligă pe inculpat la 750 lei cheltuieli judiciare către stat. În baza art. 193 alin. 1 C.p.p., obligă pe inculpat la 600 lei cheltuieli de judecată către partea vătămată B**** V*****. Cu apel în 10 zile de la pronunţare pentru părţile prezente şi de la comunicare pentru părţile lipsă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 23 ianuarie 2008.

  • Sedinta din data de 18.01.2008 la ora 8:30

    Complet: COMPLET AMÂNARE PRONUNŢARE -PENAL
  • Încheiere

    Amână pronunţarea la data de 23 ianuarie 2008. Pronunţată în şedinţă publică azi 18 ianuarie 2008.

  • Sedinta din data de 11.01.2008 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 PENAL
  • Încheiere

    Amână pronunţarea cauzei la data de 18 ianuarie 2008. Pronunţată în şedinţă publică azi 11 ianuarie 2008.

  • Sedinta din data de 30.11.2007 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 PENAL
  • Încheiere

    Se emite adresă la Primăria Comunei Cicăneşti pentru a comunica dacă în afara incintei punctului Grădiniţă, vis a vis sau pe un alt amplasament aflat în imediata apropiere există o altă toaletă care să fie folosită de public în fiecare zi, dacă această toaletă aparţine primăriei sau unei alte persoane şi dacă toaleta respectivă a fost închisă sau deschisă în ziua de 19 noiembrie 2006. Se citează părţile civile. Amână judecarea cauzei la data de 11 ianuarie 2008. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Noiembrie 2007.

  • Sedinta din data de 02.11.2007 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 PENAL
  • Încheiere

    Încuviinţează proba cu relaţii de la Sucursala Hidrocentrale Curtea de Argeş pentru a comunica defalcat pe lunile noiembrie 2006 – august 2007, care a fost indemnizaţia de concediu medical primită de partea vătămată şi defalcat pe aceleaşi luni, care ar fi fost cuantumul salariului net primit de aceasta dacă s-ar fi prezentat la muncă Se va comunica dacă indemnizaţia de concediu medical s-a plătit în procent de 100% sau 75% din salariul lui B**** V*****.. Încuviinţează proba cu relaţii la Primăria Cicăneşti, care urmează să comunice dacă în pct. Grădiniţă există o toaletă publică, dacă aceasta aparţine primăriei, dacă este folosită de publicul larg în fiecare zi şi dacă în ziua de 19 noiembrie 2006 a fost închisă sau deschisă. Se solicită cazierul judiciar al inculpatului. Respinge proba testimonială solicitată de inculpat ca inutilă cauzei. Se citează părţile civile. Amână judecarea cauzei la 30 noiembrie 2007. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Noiembrie 2007.

  • Sedinta din data de 12.10.2007 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 PENAL
  • Încheiere

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul ales al inculpatului. Se citează părţile civile. Pune în vedere martorilor prezenţi să se prezinte necitaţi la următorul termen de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 02 noiembrie 2007. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 12 octombrie 2007.

  • Sedinta din data de 07.09.2007 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 PENAL
  • Încheiere

    Se citează părţile civile. În baza art. 67 – 68 C.p.p., încuviinţează pentru partea vătămată proba cu patru martori cu tezele probatorii enunţate şi cu un martor în circumstanţiere pentru inculpat. Se citează martorii nominalizaţi de partea vătămată şi ia act că inculpatul va prezenta martorul necitat. Se emite adresă la Hidrocentrale Curtea de Argeş pentru a comunica data şi motivul încetării activităţii în funcţia de casier a susnumitului, care era programul său normal de lucru, care au fost veniturile sale nete lunare încasate pe ultimele şase luni şi dacă aceasta a beneficiat de concediu medical, care este perioada respectivă şi care a fost cuantumul indemnizaţiei aferente. Amână judecarea cauzei la data de 12 octombrie 2007. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07 septembrie 2007.

  • Sedinta din data de 29.06.2007 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 PENAL
  • Încheiere

    Se citează părţile lipsă. Se citează martorii din acte lipsă la acest termen şi pune în vedere martorilor prezenţi să se prezinte necitaţi. Se emite mandat de aducere pentru martorul Şerban Constantin. Prorogă discutarea probelor suplimentare solicitate de părţi după epuizarea tuturor probelor care au fost administrate în cursul urmăririi penale. Amână judecarea cauzei la data de 07 septembrie 2007. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 29 iunie 2007.

  • Sedinta din data de 08.06.2007 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 PENAL
  • Încheiere

    Se citează părţile lipsă. Se citează martorii din acte lipsă la acest termen şi se emit mandate de aducere pentru aceştia, solicitându-se numele şefului de post al Poliţiei comunei Cicăneşti, judeţul Argeş. Prorogă discutarea probelor suplimentare solicitate de părţi după epuizarea tuturor probelor care au fost administrate în cursul urmăririi penale. Amână judecarea cauzei la data de 29 iunie 2007. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 08 iunie 2007.

Flux dosar


Actualizare GRPD