S*** M******* S*** - C* S***** S*****
ReclamantS*** M******* S****** S***** A*** L* S***** N***** N***** D******** K******* P*******
ReclamantA********** N******** A V****** - D******* R******** P***** A***** Ş* O********* V***** B*****
PârâtAdmite cererea formulat de SC „ Matricon ” SA cu sediul ales pentru comunicarea tuturor actelor de procedură în Bucureşti, şos. Bucureşti – Ploieşti, nr. 1A, etaj nr. 1A, etaj 4, sector 1 şi în consecinţă: Dispune eliberarea către petentă a cauţiunii în sumă de 92 507 lei, consemnată la Casa de Economii şi Consemnaţiuni – SA., conform recipisei nr. 588646/1 din data de 20 august2007, şi depusă la Casa de valori a Curţii de Apel Braşov la poziţia nr. 168 / 21august 2007.
Sentinţa nr. 108: Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC Matricon SA în contradictoriu cu pârâta Autoritatea Naţională a Vămilor- Direcţia Regională pentru Accize şi Operaţiuni Vamale Braşov, având ca obiect: suspendarea executării actelor administrative emise de pârâtă şi anume : procesul - verbal de control nr. 33/5.06.2007(emis de Direcţia Regională Vamală Braşov); Decizia nr. 7944/11.06.2007, pentru Regularizarea situaţiei privind obligaţiile suplimentare stabilite de controlul vamal (emisă de Direcţia Regională Vamală Braşov), cerere formulată în temeiul art. 14 din Lege nr. 554/2004. Fără cheltuieli de judecată. Definitivă. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare.
Din lipsă de timp pentru deliberare amână păronunţarea pentru data de 24 august 2007
pentru studiul Întâmăiării şi pentru a se depune cauţiunea dispusă de instanţă şi a se face dovada înregistrării pe fond a acţiunii