Dosar 10788/193/2007 din 28.11.2007

uzucapiune


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 10788/193/2007
Data dosar:
28.11.2007
Instanta:
Judecătoria Botoșani
Departament:
Sectia Unica
Obiect:
uzucapiune
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 05.06.2008 la ora 8:30

    Complet: CC12
  • Admis fond

    admite actiunea

  • Sedinta din data de 15.05.2008 la ora 8:30

    Complet: CC12
  • Amânat

    Constată necesar a se amâna cauza pentru a se lua la cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză, urmând a se comunica un exemplar al acestuia şi pârâtului, sens în care i se va efectua adresă. Pune în vedere reprezentantei reclamantei să depună la dosar dovada achitării diferenţei onorariului la expertiză şi, totodată, se va verifica la BLE dacă s-a achitat decontul ocazionat de efectuarea expertizei, în cazul în care nu s-a achitat instanţa urmând a suspenda cauza

  • Sedinta din data de 10.04.2008 la ora 8:30

    Complet: CC12
  • Amânat

    Având în vedere lipsa raportului de expertiză şi solicitarea apărătorului ales al reclamantei instanţa urmează a acorda un nou termen de judecată şi dispune a se reveni cu adresă către expert, să efectueze şi să depună expertiza la dosar. Pune în vedere apărătorului ales al reclamantei ca, pentru termenul viitor să asigure prezenţa în instanţă a martorilor propuşi sau să indice adresele lor pentru a putea fi citaţi, sub sancţiunea decăderii din probă, cf. art.186 C.pr.civ.

  • Sedinta din data de 13.03.2008 la ora 8:30

    Complet: CC12
  • Amânat

    Pune în vedere apărătorului ales al reclamantei ca, pentru termenul următor, să asigure prezenţa în instanţă a martorilor încuviinţaţi – Horodincă Anişoara şi Cojocaru Maria. Constată necesar a se reveni cu adresă către exp. Ţăruş Cornel, să procedeze la întocmirea raportului de expertiză şi să-l înainteze la dosarul cauzei.

  • Sedinta din data de 14.02.2008 la ora 8:30

    Complet: CC12
  • Amânat

    Se face adresă către expertul Ţăruş Cornel, şi se comunică obiectivele expertizei.

  • Sedinta din data de 31.01.2008 la ora 8:30

    Complet: CC12
  • Amânat

    Considerând pertinente, concludente şi utile soluţionării cauzei, probele solicitate de către apărătoarea reclamantei, instanţa în temeiul art. 167 Cod procedură civilă o va încuviinţa; pune în vedere apărătoarei reclamantei să asigure prezenţa unui martor pentru termenul următor. Totodată, se va face adresă către BLETC Tribunalul Botoşani pentru a se solicita lista cu experţi tehnici cadastrali.

Flux dosar


Actualizare GRPD