F****** D* C*********
ReclamantS****** O*****
PârâtC****** L***** D* F*** F****** A********
PârâtC****** J******** D* F*** F****** D***
PârâtRespinge acţiunea. Obligă reclamantul să plătească pârâtului suma de1504 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu recurs în termen de15 zile de la comunicare.
În vederea observării raportului de expertiză refăcut, va fi amânată judecata cauzei.
Prorogă discutarea obiecţiunilor formulate cu privire la concluziile raportului de expertiză. Revine cu adresă către experţii desemnaţi în cauză. Emite adresă către BLET Dolj.
Dat fiind faptul că au fost formulate obiecţiuni cu privire la concluziile raportului de expertiză şi constatând lipsa avocatului pârâtului S****** O***** de la acest termen de judecată, instanţa va amâna judecata cauzei în vederea punerii în discuţie a obiecţiunilor formulate. Pune în vedere av.Popescu Emilian să fie prezent la următorul termen de judecată sau să-şi asigure substituirea.
Admite cererea de suplimentare a onorariului expertizei şi pune în vedere pârâtului S****** O***** să facă dovada achitării onorariului expertizei. Revine cu adrese către experţii desemnaţi în cauză în vederea efectuării expertizei.
Constatând lipsa rapoartelor de expertiză, instanţa va reveni cu adrese către experţii desemnaţi în cauză şi va amâna judecata.
Incuviinţează efectuarea unei noi expertize, de către trei experti, cu aceleaşi obiective ca şi prima expertiză şi numeşte expertii Catrinoiu Adrian, Cîrpici Viorel şi Danciu Dănuţ, pentru a o efectua. Stabileşte onorariu provizoriu in cuantum de 800 lei, în sarcina pârâtului.
Pentru studierea raportului de expertiză, instanţa acordă termen.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de av.Popescu Emilian. Respinge cererea privind emiterea unei adrese către Oficiul Judeţean decadastru şi Geodezie Dolj. Constatând lipsa raportului de expertiză, instanţa va reveni cu adresă către expertul desemnat în cauză, cu avertisment amendă judiciară.
Dispune emiterea adresei către comisia locală pârâtă, pentru a înainta copie T.P.emis autorului Funieru Dumitru. Dispune emiterea adresei către expertul Murăretu Gheorghe.
Acordă termen pentru ca părţile să depună obiective şi martorul să fie prezentat.
Dispune emiterea adresei către comisia locală pârâtă, pentru a înainta la dosar toate actele care au stat la baza celor 3 titluri de proprietate, inclusiv a celui rectificat, precum şi citarea martorilor propusi de reclamant. Numeşte expert pe Murăreţu Ghe,.Paul şi dispune emiterea adresei când reclamantul va face dovada achitării onorariului pentru expertiză.
incuviinţează proba cu înscrisuri şi dispune emiterea adresei către comisia locală pârâtă pentru a depune actele care au stat la baza emiterii titlui de proprietate a cărui anulare se solicită Incuviinţează proba cu expertiza tehnică în specialitatea topografie şi proba testimonială.
Incuviintează cererea de amânare formulată de mandatarul reclamantului.