I************ S******** C********** M**************
ReclamantS* E********* S**
PârâtM********* C******** P*** P*****
Chemat în garanţieHOT. Respinge actiunea civila in revendicare inregistrata sub nr.11929/212/2007 formulata de reclamanta IMBRACAMINTEA-SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA in contradictoriu cu parata S.C.EUROSANTI S.R.L. si chematul in garantie MUNICIPIUL CONSTANTA PRIN PRIMAR ca nefondata. Respinge capatul al doilea de cerere privind ridicarea constructiilor ca nefondat. Respinge cererea de chemare in garantie formulata de parata ca nefondata Respinge cererea paratei privind cheltuielile de judecata efectuate pentru cererea de chemare in garantie ca nefondata. Compenseaza celelalte cheltuieli de judecata efectuate de parti. Cu apel in 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 23.05.2012.
INCHE. AMANA PRONUNTAREA LA 23.05.2012
INCHE. AMANA PRONUNTAREA LA 16.05.2012
- părţile au termen în cunoştinţă - se va cita reclamanta cu copia raspunsului la obiectiunile formulate la raportul de expertiza de chematul in garantie - partile vor studia raspunsul la obiectiuni Pronunţată în şedinţă publică azi, 13.03.2012.
- părţile au termen în cunoştinţă - se va emite adresa catre d-nul expert Bescuca Dumitru cu mentiunea de a raspunde la obiectiunile formulate de chematul in garantie la raspunsul la obiectiuni, care au fost incuviintate de instanta - se va incerca si solutionarea cauzei pe cale amiabila Pronunţată în şedinţă publică azi, 07.02.2012.
- părţile au termen în cunoştinţă - se va cita chematul in garantie cu copia raspunsului la obiectiuni - partile vor studia raspunsul la obiectiuni dat de d-nul expert Bescuca Dumitru - se va incerca si solutionarea cauzei pe cale amiabila
- părţile au termen în cunoştinţă - se va reveni cu adresa catre d-nul expert Bescuca Dumitru cu mentiunea de a raspunde la obiectiunile formulate la raportul de expertiza de parata si chematul in garantie - se va incerca si solutionarea cauzei pe cale amiabila
- părţile au termen în cunoştinţă - se va emite adresa catre d-nul expert Bescuca Dumitru cu copia obiectiunilor formulate la raportul de expertiza de parata si chematul in garantie si cu mentiunea de a raspunde la acestea - se va incerca solutionarea cauzei pe cale amiabila
- părţile au termen în cunoştinţă - se vor comunica obiectiunile formulate la raportul de expertiza de parata si chematul in garantie si catre societatea reclamanta - se vor discuta in contradictoriu obiectiunile formulate in cauza la raportul de expertiza
- părţile au termen în cunoştinţă - se va comunica suplimentul la raportul de expertiza si catre reclamanta - partile vor studia suplimentul la raportul de expertiza
- părţile au termen în cunoştinţă - parata va face dovada achitarii onorariului pentru expert in suma de 800 Ron in termen de 5 zile sub sanctiunea decaderii din proba - dupa achitarea onorariului sa va emite adresa catre d-nul expert Bescuca Dumitru cu obiectivele indicate, cu mentiunea de a proceda la intocmirea raportului de expertiza
- Se va comunica raportul de expertiza si catre parata - părţile au termen în cunoştinţă si vor studia raportul de expertiza.
- se va reveni cu adresa catre expertul Neagoe Ion in vederea efectuarii raportului de expertiza; - părţile au termen în cunoştinţă.
lipsa raport de expertiza
- se va emite adresa catre expertul Neagoe Ion in vederea efectuarii raportului de expertiza; - se va emite adresa catre Biroul Local de Expertite- Tribunalul Bucuresti pentru trasferarea onorariului din contul d-nului expert Ciobanu Vasile Traian in contul d-nului expert Neagoe Ion. Cu toate datele necesare si copia chitantei care atesta plata onorariului - părţile au termen în cunoştinţă. Dupa apelarea cauzei dar inainte de terminarea sedintei de judecata se prezinta pentru chematul in garantie avocat cataragiu Frusina careia i se comunica noul termen acordat in cauza.
lipsa raport de expertiza
Pentru a se reveni cu adrese
lipsa raport expertiza
Pt. efectuarea raportului de expertiză .
adresa BLE din cadrul Tribunalului Cta.
Pt. continuarea judecatii .
PARTILE VOR LUA CUNOSTINTA DE RASPUNSUL LA OBIECTIUNI .
se ve reveni cu adresa la expert.
se va comunica raportul de expertiza chematului în garanţie .
Termen pentru a se lua conostinta de raportul de expertiză .
Termen pentru depunerea raportului de expertuză .
lipsa raport de expertiza
SE VA REVENI CU ADRESA PENTRU EFECTUAREARAPORTULUI DE EXPERTIZA .
Se va reveni cu adresă catre expert.
Se va reveni cu adresă pentru efectuarea raportului de expertiză .
PENTRU EFECTUAREA EXPERTIZEI .
Termen 22.01.2008, lipsă apărare
PENTRU A LUA CUNOSTINTA DE INTAMPINARE