O***** J******
ReclamantM******* C****
PârâtM******* L******
PârâtS** R***** S* C**** S****
PârâtB**** R********* S**
PârâtConstată perimată de drept cererea. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 aprilie 2010, la Tribunalul Comercial Argeş.
Amână pronunţarea la 07.04.2010. Pronunţată în şedinţă publică de la 31 martie 2010, la Tribunalul Comercial Argeş.
În baza art.244 pct.1 Cod procedură civilă suspendă judecata până la soluţionarea în mod irevocabil a dosarului nr.1518/205/2008. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică azi 14.05.2008 la Tribunalul Comercial Argeş.
Se reia procedura de citare cu părţile lipsă, în baza art.85 Cod procedură civilă . Se formulează adresă către reclamantă, în sensul de a depune la dosarul cauzei certificatul său de moştenitor obţinut în urma dezbaterii succesiunii, sub sancţiunea suspendării judecăţii urmare aplicării disp. art.1551 Cod procedură civilă. Termen dat în cunoştinţă pârâtei Banca Românească – Sucursala Piteşti. Amână judecarea cauzei la data de 14.05.2008. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 aprilie 2008 la Tribunalul Comercial Argeş.
În baza art.107 Cod procedură civilă amână judecata cauzei. Se reia procedura de citare cu părţile lipsă, în baza art.85 Cod procedură civilă. Termen dat în cunoştinţă pârâtei Banca Românească- Sucursala Argeş. Fixează termen la data de 02.04.2008. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 martie 2008 la Tribunalul Comercial Argeş.
Având în vedere că nici la acest termen de judecată reclamata nu s-a prezentat la instanţă în vederea administrării interogatoriului, deşi a fost citată cu menţiunea” la interogatoriu”, va face aplicarea disp.art.225 Cod procedură civilă. Se reia procedura de citare cu reclamanta şi pârâţii lispă, în baza art.85 Cod procedură civilă. Amână judecarea cauzei la data de 05.03.2008. Cu drept de apel. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 februarie 2008 la Tribunalul Comercial Argeş.
Respinge excepţiile lipsei calităţii procesuale active a reclamantei şi prematurităţii formulării cererii invocate de pârâta Banca Românească SA prin întâmpinare, ca neîntemeiate. Admite proba cu interogatoriu solicitată de reprezentantul pârâtei Banca Românească SA, în baza art.218 Cod procedură civilă. Respinge proba cu martori solicitată de reprezentantul pârâtei Banca Românească SA, ca nefiind concludentă soluţionării cauzei în raport de obiectul cererii. Se reia procedura de citare cu părţile lipsă, în baza art.85 Cod procedură civilă, reclamanta cu menţiunea „la interogatoriu” şi cu copie de pe întâmpinare. Termen dat în cunoştinţă pârâtei banca Românească SA. Amână judecarea cauzei la data de 20.02.2008 Cu drept de apel. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 ianuarie 2008 la Tribunalul Comercial Argeş.
Amână judecarea cauzei la data de 23.01.2008. Se citează părţile, în baza art.85 Cod procedură civilă, reclamanta cu copie de pe întâmpinarea depusă de pârâta BANCA ROMÂNEASCĂ S.A. şi de pe actele anexe. Termen dat în cunoştinţă pârâtei Banca Românească SA –Sucursala Piteşti. Cu drept de apel. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 decembrie 2007 la Tribunalul Comercial Argeş.