V**** I**
ReclamantV**** N******
ReclamantB**** C*********
PârâtB**** A****
PârâtA********** A************* P****** L***** A M*********** M*******
PârâtAdmite acţiunea formulată de reclamanţii VASÂI ION, domiciliat în Moineşti, str. Lucăceşti, nr. 13, judeţul Bacău şi VASÂI NATALIA, domiciliată în Moineşti, str. Lucăceşti, nr. 13, judeţul Bacău în contradictoriu cu pârâţii BACIU CONSTANTIN, domiciliat în Moineşti, str. Păltiniş, nr. 6, judeţul Bacău, BACIU ALISA, domiciliat în Moineşti, str. Păltiniş, nr. 6, judeţul Bacău şi UNITATEA ADMINISTRAŢIEI PUBLICE LOCALE a municipiului Moineşti,reprezentată prin Primar, cu sediul în Moineşti, judeţul bacău, astfel cum a fost completată. Constată că pârâţii B**** C********* şi B**** A**** au dobândit prin uzucapiunea de 30 ani dreptul de proprietate cu privire la o suprafaţă de 1800mp. teren arabil extravilan,situat în Moineşti,str. crângului,f.n.,judeţul Bacău având următorii vecini:N - Ionescu Doru, E - str. Crângului, S- moştenitorii Văsâi; V - râul tazlăul Sărat. Perfectează promisiunea de vânzare – cumpărare intervenită la data de 19 mai 2004 între pârâţii B**** C********* şi B**** A****, în calitate de promitenţi - vânzători şi reclamanţii Văsâi Ion şi V**** N******, în calitate de promitenţi – cumpărători, cu privire la suprafaţa de 1800 mp teren arabil extravilan, situat în Moineşti, str. Crângului, fn, judeţul Bacău, având vecinătăţile anterior menţionate. Ia act că reclamanţii nu a solicitat cheltuieli de judecată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi. 10.05.2007.
Amână judecarea cauzei la data de 10.05.2007, ora 8,00 pentru când reclamanţii şi pârâţii B**** C********* şi B**** A**** au termen în cunoştinţă. Reia procedura de citare cu pârâta Autoritatea Administraţiei Publice Locale a municipiului Moineşti. Termenul se acordă la cererea reclamanţilor pentru a depune la dosar schiţa cadastrală. Pronunţată în şedinţa publică de la 26.04.2007.
Introduce în cauză şi citează în calitate de pârât Autoritatea Administraţiei Publice Locale a municipiului Moineşti în calitate de pârât cu copie de pe cererea de completare a acţiunii; Amână judecarea cauzei la data de 26.04.2007, ora 8,00 pentru când reclamanţii şi pârâul B**** C********* primesc termen în cunoştinţă. Reia procedura de citare cu pârâta B**** A**** cu copie de pe cererea de completare a acţiunii; Pune în vedere pârâtului B**** C********* să fie prezent personal la interogatoriu. Pronunţată în şedinţa publică de la 12.04.2007.