S*** "**************** S*** S*****
Intimat ReclamantS*** "********** S*****
Apelant PârâtÎn temeiul prevederilor art.243 alin.1 pct.3 Cod procedură civilă, dispune suspendarea judecării cauzei.
Incheiere suspendare din 01.10.2009Consecvent Hotărârii Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Curţii de Apel Braşov din data de 1 septembrie 2009 şi în solidaritate cu ceilalţi judecători care împărtăşesc aceeaşi opinie ; Având în vedere şi Hotărârea Adunării Generale a Federaţiei PROJUST din 31 august 2009, de susţinere de către personalul auxiliar de specialitate a protestului decis de Adunările Generale ale instanţelor ; Constată că se impune adoptarea unei forme de protest major, în solidaritate cu întreg corpul judecătoresc, sub forma restrângerii activităţii şi amânării judecării tuturor cauzelor, cu excepţia celor privind măsurile preventive, a celor vizând plasamentul minorilor şi a cererilor de suspendare provizorie a executării. Cum prezenta cauză nu se încadrează în rândul excepţiilor de mai sus, amână cauza la data de 1.10.2009.
Consecvent Hotărârii Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Curţii de Apel Braşov din data de 1 septembrie 2009 şi în solidaritate cu ceilalţi judecători care împărtăşesc aceeaşi opinie ; Având în vedere şi Hotărârea Adunării Generale a Federaţiei PROJUST din 31 august 2009, de susţinere de către personalul auxiliar de specialitate a protestului decis de Adunările Generale ale instanţelor ; Constată că se impune adoptarea unei forme de protest major, în solidaritate cu întreg corpul judecătoresc, sub forma restrângerii activităţii şi amânării judecării tuturor cauzelor, cu excepţia celor privind măsurile preventive, a celor vizând plasamentul minorilor şi a cererilor de suspendare provizorie a executării. Cum prezenta cauză nu se încadrează în rândul excepţiilor de mai sus, amână cauza la data de 17 septembrie 2009.
Instanţa respinge cererea de repunere pe rol şi menţine starea de suspendare în baza art. 244 alin. 1 pct. 1 şi alin. 2 Cpc.
Având în vedere că soluţionarea prezentului apel depinde de soluţia ce se va pronunţa în dosarul nr.5087/62/2007 al Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie - Secţia comercială, în baza art. 244 alin. 1 pct. 1 şi alin.2 Cod procedură civilă, suspendă judecarea prezentei cauzei, până la soluţionarea irevocabilă a cauzei ce formează obiectul dosarului mai susmenţionat.
Respinge cererea de suspendare a executării vremelnice a sentinţei civile nr.2466/C din 30 mai 2007 a Tribunalului Braşov – Secţia comercială şi de contencios administrativ, formulată de apelanta pârâtă S.C. „LUCFOREST” S.R.L. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.