F***** I***
ReclamantS* C** A******** S**
PârâtS***** R**** P*** C******** L**** T********
PârâtS***** R**** P*** M********* F********* P******
PârâtA****************
Chemat în garanţierespinge ca inadmisibilă ac?iunea, respingerea cererea de chemare în garantie
Hotarare 1915/2013 din 17.09.2013amana pronuntarea pentru data de 17.09.2013
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 10.09.2013amana pronuntarea pentru 10.09.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 03.09.2013-admite cererea de amanare formulata de reprezentanta reclamantului.
Incheiere de sedinta din 04.06.2013emiterea unei adrese către Comisia Jude?eană pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor Mures. Citarea păr?ilor lipsă ?i care nu au termen în cunostin?ă.
Incheiere de sedinta din 07.05.2013REPUNEREA PE ROL A CAUZEI.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 28.03.2013Amânarea cauzei în vederea achitării notei de evaluare a expertizei
Incheiere de sedinta din 07.02.2013încuviinţează cererea de amânare formulată de d-na avocat Szocs
Amânarea cauzei în vederea efectuării raportului de expertiză.
Amânarea cauzei în vederea efectuării raportului de expertiză.
-amânarea cauzei pentru lipsa raportului de expertiză.
amână cauza pentru lipsa raportului de expertiză
în vederea efectuării raportului de expertiză dispus în cauză fixeaza termen pentru data de 1 martie 2012 prorogă pronunţarea asupra cererii formulate de reclamant
citarea reclamantului cu menţiunea achitării cuantumului de 500 lei privind majorarea cuantumului onorariul expertizei
amanarea cauzei în vederea desemnării d-l expert Chirvase Mircea Dumitru pentru a completa lucrările de expertiză cu privire la lucrările care au fost efectuate de Primăria Târnăveni.
amânarea cauzei în vederea citării reclamantului de la adresa de domiciliu şi comunicarea unui exemplar din adresa emisă de pprimăria T-veni cu d-nul expert
Amână cauza pentru lipsa de procedură cu S* C** A******** S** şi revenirea cu adresă pentru solicitare relaţii.
reluarea procedurii de citare cu SC Com Ardeleana prin lichidator
Amânarea cauzei în vederea reveniri cu adresă către lichidatorul judiciar.
-amânarea cauzei în vederea revenirii cu adresă
Amână cauza pentru a se reveni cu adresă către lichidatorul judiciar prin carei se va pune în vedere să depună la dosar şi să comunice şi expertului actele care privesc situaţia imobilului. Prorogă pronunţarea asupra cererii de reducere a onorariului expertului.
amânarea cauzei la data de 09 septembrie 2010 pentru probe
amânarea cauzei la data de 24 iunie 2010 pentru studiul raportului de expertiză
în vedera revenirii cu adresă către expert
revenim cu adresă către expert
-amânarea cauzei în vederea efectuării raportului de expertiză pentru data de 23 februarie 2010.
-amânarea cauzei în vederea efectuării raportului de expertiză.
-amână soluţionarea cauzei şi acordă un nou termen de judecată pentru data de 27 octombrie 2009
-amână soluţionarea cauzei în vederea emiterii unei adrese către Tribunalul Comercial Mureş
-amână soluţionarea cauzei în vederea revenirii cu adrese
-amânarea cauzei în vederea revenirii cu adrese
amânarea cauzei la data de 23 aprilie 2009, pentru probe
-amânarea cauzei în vederea efectuării raportului de expertiză dispus în cauză.
-amânarea prezentei cauze în vederea revenirii cu adrese către D-nul Botoş Iacob Dorinel, către d-nul Enechescu Constantin şi către expert pentru a depune răspunsul la obiecţiuni.
-amână soluţionarea cauzei în vederea emiterii unei adrese către d-nul expert Merişescu Grigore, pentru a efectua o completare la raportul de expertiză.
amânarea cauzei la data de 16 decembrie 2008, pentru probe
revenim cu adresă către RVA INsolvensy, către Uniunea Naţionaşă a Practicienilor în insolvenţă, către expert şi către Biroul local
amânarea cauzei la data de 30 octombrie 2008, pentru probe
revenirea cu adrese cu menţiunea aplicării amenzii judiciare în caz de necomunicare a a răspunsului.
revenim cu adrese către expert, către Biroul local de expertize, către SC Green Palace prin lichidator.
Amână cauza în vederea revenirii cu adrese şi citării administratorului societăţii SC Green Impex SRL.
Acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea reprezentantului reclamantului, av.Dorin Stefanelli să studieze întâmpinările formulate de pârâţii SC”Euromax”SRL şi SC”Extrem Impex”SRL, precum şi pentru a depune la dosar dovada achitării diferenţei decontului aferent expertizei topografice. Dispune revenirea cu adresele de la filele 124, 125 dosar, emise către Biroul de expertize, pentru comunicarea raportului de expertiză, şi către SC” Geocon Consult „IPURL, pentru a comunica lista de inventar şi actele în baza cărora s-a înstrăinat imobilul în litigiu. Dispune emiterea unei adrese către Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Bucureşti pentru a comunica listigul privind societatea Geocon Consult IPURL, cu sediul în Bucureşti, nr.42, bl.08 A, sc.1, et.5, ap.143, sector 6, nr. înregistrare în RSP al UNPIR 0116/31.12.2006, CIF RO 21325250, cu menţiunea că interesează administratorii acesteia şi domiciliul lor. Incuviinţează cererea formulată de reprezentantul reclamantului, privind emiterea unor adrese către SC”Green Palace”SRL, SC”Euromax”SRL şi SC”Izvoarele”SRL pentru a comunica o situaţie privind administratorii şi asociaţii acestora, componenţa şi evoluţia societăţii, active şi pasive, etc. Pune în vedere reprezentantului pârâtei SC”Extrem Impex”SRL, av.Nicolae Traian Galdea , să depună la dosar până la termenul următor de judecată datele mai sus menţionate. Pârâta SC”Euromax”SRL se citează cu menţiunea de a depune la dosar împuternicirea avocaţială dată domnului avocat Mihail Fintoc. Dispune emiterea unei adrese către Tribunalul Comercial Mureş pentru a comunica cât mai curând posibil (în vederea citării lichidatorului pentru termenul din 22 aprilie 2008), încheierea din 17 ianuarie 2008 pronunţată în dosarul nr.1573/1371/2007, prin care s-a deschis procedura insolvenţei societăţii SC”Green Palace”SRL, cu sediul în Târnăveni, str.Industriei, nr.17, jud.Mureş. Amână judecarea cauzei la data de 22 aprilie 2008
Admite cererile de amânare depuse la dosar şi totodată, amână cauza pentru probe.
Amână cauza la 27.02.2008, pentru efectuarea expertizei topografice. Dispune comunicarea precizării şi completării de acţiune depusă de reclamant cu celelalte părţi din proces.
-amână soluţionarea prezentei cauze în vederea revenirii cu adresă către d-nul expert Merişescu Grigore pentru a înainta raportul de expertiză.
Amână cauza la 20.12.2007 în vederea efectuării expertizei topografice ordonată în cauză. Se revine cu adresă către expertul Merişescu Grigore pentru a întocmi lucrarea dispusă de instanţă, cu menţiunea de face referire şi la aspectele menţionate în adresa comunicată pentru termenul de judecată din 23 noiembrie 2007, şi anume: stabilirea suprafeţei terenului, pe actuali beneficiari şi suprafaţa construcţiilor. Admite cererea în probaţiune formulată de reprezentantul reclamantului şi, în consecinţă: Dispune emiterea unei adrese către lichidatorul desemnat pe seama pârâtei SC”Com Ardeleana”SRL, respectiv Geocon Consult IPURL pentru a comunica lista de inventar şi actele în baza cărora s-a înstrăinat imobilul în litigiu, situat în Târnăveni, str.Republicii, nr.76, jud.Mureş.
În vederea revenirii cu adresele aflate la filele 32,33 dosar, instanţa va acorda un nou termen de judecată.
cauza se amână la data de 26 octombrie 2007 în vederea citării lichidatorului cu menţiunea de a-şi exprima poziţia faţă de excepţiile invocate.
Amânarea cauzei la data de 17.09.2007 , pentru probe