R***** V* A****
PetentM******* D******
IntimatI***** M*****
IntimatP******* C*********
IntimatS***** T*****
IntimatÎn baza art.2781 alin.8 lit.a C.pr.pen., respinge ca nefondată plângerea formulată de petentul Rotaru Aurel, dom. în com. Gura Vitioarei, sat Bughea de Jos, jud. Prahova, împotriva Rezoluţiei nr.6932/P/2005 din 25.05.2005 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Ploieşti şi a Rezoluţiei nr.1635/II/2/2005 din 28.07.2005 a Prim Procurorului Adjunct al Parchetului de pe lângă Judecătoria Ploieşti, în contradictoriu cu intimaţii M******* D******, dom. în Ploieşti, str. Câmpiniţa nr. 2, jud. Prahova, I***** M*****, dom. în Ploieşti, str. Cosmeşti, nr.22, jud. Prahova, S***** T*****, dom. în com. Gura Vitioarei, jud. Prahova, Neacşu Alexandru, dom. în com. Gura Vitioarei, sat Făget, jud. Prahova, P******* C*********, dom. în Ploieşti, str. Democraţiei, nr. 28, jud. Prahova. Menţine soluţia dispusă prin cele două rezoluţii atacate. În baza art.192 alin.2 C.pr.pen. obligă petentul să plătească statului 60 RON cheltuieli judiciare. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la pronunţare, pentru părţile lipsă, de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 07.02.2008.
Constatând neîndeplinită procedura de citare cu intimatul M******* D******, întrucât la dosar nu a fost restituită dovada de comunicare a citaţiei către acesta, instanţa, va amâna judecarea cauzei, sens în care, D I S P U N E : Amână judecarea cauzei la data de 07.02.2008, sala 4 pentru când se va cita intimatul M******* D******. Dată în şedinţă publică , azi, 22.01.2008.
Având în vedere cererile formulate de intimaţii S***** T*****, Neacşu Alexandru în sensul acordării unui nou termen în vederea pregătirii apărării şi cererea formulată de petentul Rotaru Aurel, prin care solicită desemnarea unui apărător din oficiu, instanţa, va amâna judecarea cauzei, la data de 22.01.2008, sala 2 pentru când se vor cita intimaţii M******* D****** şi I***** M***** lipsă .
Constatând neîndeplinită procedura de citare cu intimaţii M******* D******, I***** M*****, S***** T*****, Neacşu Alexandru şi P******* C*********, întrucât numele şi adresele acestora sunt indicate în dosarul de urmărire penală nr. 6932/P/2004 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Ploieşti care a fost depus la acest termen de judecată, va amâna judecarea cauzei, sens în care, Amână judecarea cauzei la data de 08.01.2008, sala 4, pentru când se vor cita petentul şi intimaţii lipsă .