B***** M*****
Apelant InculpatP******* C****** B********
Intimat Parte civilăAdmite apelul declarat de apelantul inculpat B***** M***** împotriva s.p. nr.518/20.11.2006 pronunţată de Judecătoria Videle pe care o desfiinţează şi rejudecînd în fond: În baza art.11 pct.2 lit.a C.p.p. rap.la art.10 lit.d C.p.p. achită pe inculpatul B***** M***** pentru săvîrşirea infracţiunii prev. de art.178 al.2 C.p. Ia act că nu există constituire de parte civilă în procesul penal. Cheltuielile judiciare rămîn în sarcina statului.Cu recurs.
Admite cererea de amânare formulată de apărătorul ales al apelantului inculpat. Acordă termen faţă de lipsa raportului de expertiză criminalistică şi a dosarului cauzei înaintat I.N.E.C Bucureşti, pentru efectuarea acestei expertize.Se va reveni cu adresă către I.N.E.C ca, până la termenul următor, să restituie dosarul şi lucrarea întocmită, cu menţiunea că, persoana vinovată va fi amendată în baza art.198 lit.a C.p.p. pt.neîndeplinirea măsurilor dispuse de instanţă.Conf.recomandărilor CEDO şi a Serviciului de Executări al CEDO, inculpatul va fi audiat, sens în care se va cita cu această menţiune.
Acordă termen faţă de lipsa raport expertiză criminalistică şi lipsa dosarului de fond. Se revine cu adresă la I.N.E.C.Bucureşti, cu menţiunea că apelantul inculpat a achitat onorariul pentru efectuarea expertizei.
S-a amânat pentru lipsa raportului de expertiză criminalistică.