Dosar 1988/289/2007 din 12.10.2007

violarea de domiciliu (art.192 C.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1988/289/2007
Data dosar:
12.10.2007
Instanta:
Judecătoria Reghin
Departament:
civil-penal-cc
Obiect:
violarea de domiciliu (art.192 C.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 26.03.2009 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Soluţionare

    Condamna pe inculpatul S**** S******** C*********, la pedeapsa de 7 luni inchisoare pentru comiterea infractiunii de violare de domiciliu. In temeiul art. 81 Cod penal suspenda conditionat executarea pedepsei. Conform art. 82 Cod penal stabileste termenul de incercare de 2 ani si 7 luni, termen alcatuit din durata pedepsei aplicate la care se va adauga intervalul de timp de 2 ani prevazut de lege. In temeiul art. 359 Cod procedura penala atrage atentia inculpatului asupra dispozitiilor a caror nerespectare atrage revocarea suspendarii conditionate a executarii pedepsei in cazul savarsirii unei noi infractiuni. Condamna pe inculpatul S**** I**** R**** la peeapsa de 7 luni inchisoare pentru comiterea infractiunii de violare de domiciliu. In temeiul art. 81 Cod penal suspenda conditionat executarea pedepsei. Conform art. 82 Cod penal stabileste termenul de incercare de 2 ani si 7 luni, termen alcatuit din durata pedepsei aplicate la care se va adauga intervalul de timp de 2 ani prevazut de lege. In temeiul art. 359 Cod procedura penala atrage atentia inculpatului asupra dispozitiilor a caror nerespectare atrage revocarea suspendarii conditionate a executarii pedepsei in cazul savarsirii unei noi infractiuni. Condamna pe inculpatul NEAG IOAN CALIN , la pedeapsa de 7 luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de violare de domiciliu. In temeiul art. 81 Cod penal suspenda conditionat executarea pedepsei. Conform art. 110 Cod penal stabileste termenul de incercare de 2 ani si 7 luni, termen alcatuit din durata pedepsei aplicate la care se va adauga un interval de timp de 2 ani. In temeiul art. 359 Cod procedura penala atrage atentia inculpatului asupra dispozitiilor a caror nerespectare atrage revocarea suspendarii conditionate a executarii pedepsei in cazul savarsirii unei noi infractiuni. Constata ca partea vatamata SIARA VALONIA nu a formulat pretentii civile in cauza.

  • Sedinta din data de 19.03.2009 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    Din lipsă de timp pentru deliberări şi pentru a da posibilitatea părţilor să depună concluzii scrise, amână pronunţarea pentru data de 26.03.2009.

  • Sedinta din data de 22.01.2009 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    -citarea părţii responsabile civilmente Neag Emil -citarea Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Mureş. -citarea martorului Gherman Cosmin Gheorghe cu mandat de aducere şi executare în fapt, cu menţiunea”sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare în cazul neexecutării mandatului”, iar pe citaţie cu menţiunea”sub sancţiunea aplicării amenzii în caz de neprezentare”.

  • Sedinta din data de 06.11.2008 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    -citarea părţii responsabile civilmente Neag Emil -citarea Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Mureş. -citarea martorului Gherman Cosmin Gheorghe (fila 28 dosar urmărire penală).

  • Sedinta din data de 09.10.2008 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    -citarea părţilor responsabile civilmente -citarea Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Mureş. -citarea martorului cu menţiunea precizată.

  • Sedinta din data de 05.06.2008 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    -citarea părţilor responsabile civilmente -citarea Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Mureş. -citarea inculpatului N*** I*** C**** cu md. de ad.şi exe.în fapt. -emiterea unei adrese către Baroul Mureş în vederea celor solicitate.

  • Sedinta din data de 10.04.2008 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    -citarea părţilor responsabile civilmente -citarea Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul mureş. -emiterea unei adrese către Baroul Mureş în vederea celor solicitate

  • Sedinta din data de 24.01.2008 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    -citarea părţilor responsabile civilmente -citarea Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul mureş. -emiterea unei adrese către Baroul Mureş şi Poliţia Breaza în vederea celor solicitate.

  • Sedinta din data de 06.12.2007 la ora 08:30

    Complet: C1 penal-CPF
  • Amânat

    -citarea inculpaţilor -emiterea unei adrese către IPJ Harghita pentru a ne comunica fişele de cazier judiciar ale inculpaţilor. -emiterea unei adrese către Baroul Mureş în vederea desemnării unui avocat din oficiu pentru inculpaţi. -emiterea unei adrese către SPCEIP Reghin pentru a ne comunica noua adresă a părţii responsabile civilmente.

Flux dosar


Actualizare GRPD