Dosar 202/335/2007 din 02.08.2007

furtul (art.208 C.p.) RAPORTAT LA ART. 209 C.P.


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 202/335/2007
Data dosar:
02.08.2007
Instanta:
Tribunalul Teleorman
Departament:
SECTIA PENALĂ
Obiect:
furtul (art.208 C.p.) RAPORTAT LA ART. 209 C.P.
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Apel

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 20.11.2007 la ora 08:30

    Complet: Complet 4 Apel
  • Soluţionare

    Admite apelul declarat de apelantul inculpat V*** P*** împotriva sentinţei penale nr.75/5 iulie 2007 pronunţată de Judecătoria Videle pe care o desfiinţează în sensul că: Constată că din pedeapsa de 1 an închisoare rezultată în urma cumulării pedepsei de 6 luni închisoare aplicată în prezenta cauză cu pedeapsa de 6 luni închisoare aplicată aceluiaşi inculpat prin sentinţa penală nr.477/3.11.2003 a Judecătoriei Videle, inculpatul a executat 3(trei) luni şi 3(două) zile. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei penale. Respinge ca nefondat apelul părţii civile Societatea Naţională de Transport Feroviar de Marfă CFR S.A. Bucureşti declarat împotriva aceleaşi sentinţe. Obligă pe apelanta parte civilă la 80 RON, cheltuieli judiciare către stat. Cu recurs.

  • Sedinta din data de 23.10.2007 la ora 08:30

    Complet: Complet 4 Apel
  • Amânat

    Acordă termen pentru efectuare adresă la Jud.Videle, pentru a ne comunica dacă în dosarul nr.568/2003, inculpatul V*** P*** a fost arestat preventiv, durata reţinerii sau arestării preventive şi eventual o copie de pe acea sentinţă penală; se va solicita ataşarea copiei dispozitivului s.p.477/3.11.2003, definitivă prin neapelare. Admite cererea de amânare, pentru angajare apărător, formulată de intimatul inculpat Mihăilă Ştefan, acesta urmând a se prezenla la următorul termen cu apărătorul ales. Se va cita apelanta-parte civilă. Se pune în vedere inculpaţilor să se prezinte, pentru a fi audiaţi de instanţa de apel.

  • Sedinta din data de 25.09.2007 la ora 08:30

    Complet: Complet 4 Apel
  • Amânat

    Av.Filip C-tin solicită termen pt.pregătirea apărării. Solicită efectuare adresă pt.clarificare situaţie exec.pedeapsă inc.V*** P***.

Flux dosar


Actualizare GRPD