D******* G*****
Intimat ReclamantD******* M******** (* L****
Intimat PârâtS*** F******
Intimat PârâtD******* F****
Recurent PârâtU***** I****
Intimat PârâtÎnchide dosarul
Amână pronunţarea la data de 29 octombrie 2012
amână pronunţarea la data de 22 octombrie 2012
amână pronunţarea la data de 15.10.2012
se admite cererea de amânarea judecăţii solciitată de ambii apărători ai părţilor
se admite cererile de amânare solicitate de apărătorii părţilor
pt lipsa de procedură şi se admite cererea de amânarea judecăţii solicitată de av. Harasemiuc pt. a administra proba cu înscrisuri
Redeschide dezbaterile
amână pronunţarea la data de 30.01.2012, pt. a da posibilitatea apărătorilor părţilor să depună concluzii scrise
pt.a se soluţiona cererea de reexaminare formulată împotriva închierii prin care a fost respinsă cererea de acordare a ajutorului public judiciar
pt.soluţionarea cererii de acordare a ajutorului public judiciar şi administrarea probei testimoniale
pt.a da posibilitatea pârâtei sa-şi angajeze un avocat
pt.a se face adresă reclamantului UG şi pârâtei UI
Se admite proba cu martori solicitată de pârâtul D******* F****, Se va face adresă expertului Marinache Viorel, din mun. Rădăuţi din mun. Rădăuţi str. Mihai Viteazu nr.19, sc.A,ap.12, jud. Suceava, după ce pârâta U***** I**** va face dovada achitării avansului provizoriu de 700 lei, sens în care Amână cauza la data de 25 martie 2011, pentru când, se va cita reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, iar pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I**** primesc termen în cunoştinţă. Pârâtul D******* F**** va asigura prezenţa martorilor în instanţă. Pârâta U***** I**** va face dovada achitării avansului provizoriu pentru expertiză. Pronunţată în şedinţa publică din 6 decembrie 2010.
Se admite cererea de amânare solicitată de apărătorii pârâţilor, sens în care Amână cauza la data de 6 decembrie 2010, pentru când, se va cita reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, iar pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I**** primesc termen în cunoştinţă. Pârâtul D******* F**** va face dovada achitării taxei judiciare de timbru aferentă cererii reconvenţionale, respectiv 1.100 lei şi timbre judiciare de 5 lei Pronunţată în şedinţa publică din 27 septembrie 2010.
Se va face adresă expertei Dănilă Georgeta, din mun. Suceava str. Amurgului nr.14, bl.108, sc.A, ap.5, jud. Suceava pentru a se prezenta la faţa locului şi în prezenţa părţilor ce în prealabil au fost anunţate, să identifice şi să evalueze parcelele de 7.700 mp teren situat la locul numit „Câmp” şi 1.100 mp teren situat în tarlaua 30, ambele înscrise în titlul de proprietate nr.983/29.11.1995, precum şi parcela de 5.800 mp teren înscris în titlul de proprietate nr.905/15.08.1995, iar separat să reevalueze terenurile menţionate în raport de expertiza întocmită de ing. Daşoveanu Dumitru Ştefan (de la filele 36-49 dosar), cu menţiunea achitării onorariului provizoriu de 1.000 lei stabilit de instanţă, sens în care Amână cauza la data de 27 septembrie 2010, pentru când, se va cita reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, iar pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I**** primesc termen în cunoştinţă, urmând a se face adresa sus-menţionată. Pronunţată în şedinţa publică din 26 aprilie 2010.
Se amână cauză pentru stabilirea taxei judiciare de timbru, Se va face adresă expertei Dănilă Georgeta, după ce pârâtzul D******* F**** va face dovada achitării onorariului provizoriu de 1.000 lei stabilit de instanţă, sens în care Amână cauza la data de 26 aprilie 2010, pentru când, se va cita reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, iar pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I**** primesc termen în cunoştinţă, urmând a se face adresa sus-menţionată. Pronunţată în şedinţa publică din 18 ianuarie 2010.
Se admite proba cu expertiză. Se va face adresă Tribunalului Suceava – Biroului Judeţean pentru Expertize Tehnice şi Contabile – pentru a recomanda un nr. de 3 experţi specialişti în măsurători agricole, sens în care Amână cauza la data de 18 ianuarie 2010, pentru când, se va cita reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, iar pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I**** primesc termen în cunoştinţă, urmând a se face adresa sus-menţionată. Pronunţată în şedinţa publică din 23 noiembrie 2009.
Se amână cauza pentru a da posibilitatea pârâtului D******* F**** să-şi administreze probele solicitate, sens în care Amână cauza la data de 23 noiembrie 2009, pentru când, se va cita reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, iar pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I**** primesc termen în cunoştinţă.. Pronunţată în şedinţa publică din 12 octombrie 2008.
Se admite cererea de amânare formulată de avocat Olenici Mihai, sens în care Amână cauza la data de 12 octombrie 2009, pentru când, se va cita reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, iar pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I**** primesc termen în cunoştinţă.. Pronunţată în şedinţa publică din 6 iulie 2008.
Instanţa se va pronunţa cu privire la cererea apărătorului pârâtului D******* F**** referitor efectuării unui nou raport de expertiză la următorul termen de judecată, sens în care, Amână cauza la data de 6 iulie 2009, pentru când, se vor cita: reclamantul D******* G***** şi pârâta S*** F******, ceilalţi pârâţi având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică din 15 iunie 2009.
Cerere de amânare.
Suspendă judecata în baza art.242 alin.1 pct.2 C.proc.civ. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică din 16 iunie 2008.
Se admite cererea de amânare formulată de avocat Olenici Mihai, sens în care Amână cauza la data de 16 iunie 2008, pentru când, se vor cita pârâtele S*** F****** şi U***** I****, iar reclamantul D******* G***** şi pârâţii Drăghici Magdalena şi D******* F**** primesc termen în cunoştinţă. Pârâtul D******* F**** se va conforma dispoziţiei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică din 26 mai 2008.
Redeschide dezbaterile pentru a se pune în discuţie cererile formulate de pârâtul D******* F****, cu ocazia depunerii de concluzii scrise. Stabileşte termen de judecată la data de 26 mai 2008, pentru când se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţa publică din 25 aprilie 2008.
amana pronunţarea la data de 25 aprilie 2008
amâna pronunţarea la data de 21.04.2008.
din lipsă de timp pentru deliberare se amână pronunţarea la data de 14.04.2008.
Amână cauza pentru când părţile se vor conforma dispoziţiei instanţei, respectiv vor indica în un istoric a provenienţei parcelelor de 8700 mp şi 1000 mp teren situate în „vatră sat”, respectiv 5100 mp teren situat la locul numit „câmp”, urmând ca ulterior să se discute probele ce vor fi administrate pentru dovedirea dobândirii acestor terenuri, sens în care Amână cauza la data de 7 aprilie 2008, pentru când toate părţile primesc termen în cunoştinţă şi se vor conforma dispoziţiei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică din 17 martie 2008.
având în vedere că se impune studiul comparativ al precizărilor făcute de părţi cu privire la provenienţa terenurilor din litigiu
Amână cauza pentru când părţile se vor conforma dispoziţiei instanţei, respectiv vor indica în scris provenienţa terenurilor înscrise în titlul de proprietate nr.2364 din 28.11.2006, sens în care Amână cauza la data de 11 februarie 2008, pentru când toate părţile primesc termen în cunoştinţă şi se vor conforma dispoziţiei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică din 14 ianuarie 2008.
Se admite cererea de amânare formulată de reclamant şi pârâţii D******* F**** şi U***** I****, sens în care Amână cauza la data de 14 ianuarie 2008, pentru când se va cita pârâta S*** F******, iar reclamantul D******* G***** şi pârâţii Drăghici Magdalena, D******* F**** şi U***** I****, primesc termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică din 21 noiembrie 2007
Admite cererea de amânare. Amână judecarea cauzei la data de 21 noiembrie 2007 în vederea încheierii unei tranzacţii.
Redeschide dezbaterile pentru a se stabili cu exactitate provenienţa terenurilor, precum şi pentru a se depune acte de proprietate cu privire la construcţii. Stabileşte termen de judecată la data de 17 septembrie 2007, pentru când se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţa publică din 12 iulie 2007.
din lipsă de timppentru deliberare se amână pronunţarea la data de 12 iulie 2007.
amână pronunţarea pentru a da posibilitatea d-lui avocat Olenici Mihai să depună la dosar concluzii scrise.
Amânat pentru a se comunica expertului desemnat în cauză, Daşoveanu Dumitru Ştefan obiectivele expertizei ordonată în cauză şi termenul de efectuare a acesteia.
Se admite cererea părţilor şi desemnează ca expert pe dl.ing. Daşoveanu Dumitru Ştefan. Totodată pune în vedere apărătoarei reclamantului să achite un avans onorariu expertiză în sumă de 800 lei, urmând ca după achitarea acestuia să se facă adresă expertului, sens în care Amână cauza la data de 30 aprilie 2007
Având în vedere că proba cu expertiză tehnică solicitată de apărătoarea reclamantului întruneşte condiţiile de admisibilitate prevăzute de lege, se admite proba cu expertiză tehnică, sens în care se va face adresă Tribunalului Suceava pentru a recomanda un număr de trei experţi specialişti în măsurători agricole, şi. Amână cauza la data de 26 martie 2007
Atât apărătoarea reclamantului, cât şi pârâtele prezente solicită acordarea unui nou termen de judecată pentru a studia întâmpinarea şi cererea reconvenţională. Se admite cererea de amânare.