G**** A**
ReclamantP****** M****
PârâtG**** M*****
PârâtG**** D*****
PârâtG**** M******
PârâtAdmite cererea. Constată deschisă succesiunea, componenţa masei succesorale şi calitatea părţilor de coproprietari . Atribuie în natură reclamantei imobilele.
Repune cauza pe rol şi acordă termen la data de 30.04. 2008 pentru când vor fi citate părţile .
În baza Hotărârii nr.6/20.03.2008 a Colegiului de Conducere al Judecătoriei Paşcani prin care s-a hotărât desfiinţarea completului civil C6 FF şi în temeiul disp.art.99 alin.11 coroborate cu disp.art.96 din Regulamentul de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti , s-a repartizat , prin metoda sistemului ciclic de distribuţie aleatorie , dosarul de la completul desfiinţat C6 la completul C9 .
Admite solicitarea formulată de av Bostan R de acordare a unui termen,motivat de faptul că abia a perfectat la acest termen contractul cu reclamanţii , în vederea depunerii actele de stare civilă solicitate Acordă termen la 3.04.2008 pentru când se vor cita pârâţii.
În temeiul art 151 C.pr.civ. repune cauza pe rol pentru ca reclamanta să depună la dosarul cauzei copii acte stare civilă Acordă termen la 6.03.2008 pentru când se vor cita părţile , reclamanta cu această menţiune
repus pe rol in tem art 151 c.proc.civ
Acordă termen la data de 7.02.2008 pentru când se va reveni cu adresă la expert pentru a preciza dacă corpul B construcţii identificat în raportul de expertiză este comod partajabil având în vedere cotele ce li se cuvin părţilor; se vor cita pârâţii care nu au TC.
Admite cererea formulată de apărătorul reclamantei de acordarea aunui termen pentru a lua cunoştinţăde conţinutul raportului de expertiză şi a formula eventuale obiecţiuni Acordă termen la 10 01 2008 pentru când se vor citaq părţile care nu au TC
Acordă termen la 29 11 2007 pentru când se va reveni cu adresă la expert în vederea comunicării raportului de expertiză sub sancţiunea amendării.
Acordă termen la 25 10 2007 - în vederea efectuării expertizei
Incuviinţează pentru reclamantă proba cu înscrisuri şi expertiză în construcţii; Acordă termen la 20 septembrie 2007,pentru când: -va fi citată pârâta Mihăluţ Cristina la familia Diac Andrei; -se va solicita o listă cu 6 experţi în specialitatea construcţii; -reclamanta va depune acte stare civilă;