N****** A***** S********
CondamnatAdmite excepţia necompetenţei materiale a instanţei invocată de reprezentantul parchetului de pe lângă Parchetului de pe lângă judecătoria moreni. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Dâmboviţa.
Amână judecarea cauzei la data de 12.decembrie .2007. Pune în vedere petentului – condamnat, ca până la termenul acordat, să-şi angajeze apărător, în caz contrar va fi amendat pentru tergiversarea soluţionării cauzei. Menţine citarea petentului condamnat la Penitenciarul Mărgineni
Amână judecarea cauzei la data de 28.noiembrie.2007. Citează petentul condamnat cu mandat de transfer la Penitenciarul Jilava. Emite adresă către Penitenciarul Jilava pentru a se solicita copia mandatului de executare.