V**** D******
ReclamantC****** J******** D* F*** F****** I***
PârâtV**** E****
ReclamantAdmite plângerea formulată de reclamant. Respinge plângerea formulată de reclamantă V**** E****, ca fiind formulată de o persoană fără calitate procesuală activă.
Amână pronunţarea la data de 11.06.2008.
Amână pronunţarea la data de 06.06.2008.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 30 Mai 2008 pentru când se va cita pârâta, cu duplicat răspuns la obiecţiuni, se vor înainta relaţiile solicitate de la Comisia Locală de FF Miroslava, se vor depune precizările solicitate de la expert.
amână judecarea cauzei pentru ca experrtul să răspundă la obiecţiuni
Pune în vedere reclamantului, prin apărător, să depună la dosarul cauzei obiecţiuni la raportul de expertiză, în termen procedural de 5 zile înaintea termenului de judecată acordat. Pune în vedere apărătorului reclamantului ca până la următorul termen de judecată să facă dovada achitării diferenţei onorariu expert în cuantum de 450 lei. Se va emite adresă către C****** J******** D* F*** F****** I*** prin care se va comunica duplicatul raportului de expertiză efectuat de către expert Răchieru Paul, cu menţiunea expresă de a depune eventualele obiecţiuni în termen procedural, cu 5 zile înaintea termenului de judecată. Acordă termen la 18.04.2008 pentru când se va cita pârâtul, reclamantul având termen în cunoştinţă.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen, cu acordul apărătorului reclamantului, la data de 04 Aprilie 2008 pentru când se va cita pârâta, se va depune raportul de expertiză, se va înainta documentaţia solicitată.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen, cu acordul apărătorului reclamantului, la data de 07 Martie 2008 pentru când se va cita pârâta, se va depune raportul de expertiză, se va înainta documentaţia.
Pune în vedere reclamantului să facă dovada achitării onorariului provizoriu expert în sumă de 300 lei, în termen de 5 zile începând de azi, sub sancţiunea suspendării judecăţii în baza art. 155 C. pr. civ. Se va emite adresă către C****** J******** D* F*** F****** I*** pentru a înainta la dosar documentaţia care a stat la baza emiterii TP nr. 86101/21.05.2004 pe numele Vicol L. Elena, Vicol P. Dumitru, Vicol P. Vasile, Vicol P. Constantin, pentru suprafaţa de 5 ha 4524 mp teren situat în com. Miroslava, jud. Iaşi. Se va emite adresă către expert Răchieru Paul cu menţiunea de a întocmi raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 08 Februarie 2008 pentru când se va cita pârâta, se vor îndeplini cele dispuse de instanţă.
Acordă termen la data de 11.01.2008 pentru când se va cita pârâta Comisia Judeţeană de Fond Funciar Iaşi. Se va reveni cu adresă către Comisia Judeţeană de Fond Funciar cu solicitarea de a comunica instanţei documentaţia care a stat la baza emiterii Hotărârii nr. 788/ din 09.10.2007, sub sancţiunea amnezii judiciare în cuantum de 500 lei RON, în caz de necomunicare a relaţiilor solicitate.