D****** M****
Inculpat InculpatR*** C*******
Parte vătămată Parte vătămatăÎn baza art.208 alin.1-209 alin.1 lit.g,i Cod penal cu aplicarea art.37 lit.a,b Cod penal condamnă pe inculpatul D****** M**** la pedeapsa de 4 ani închisoare. Face aplicarea art.71-64 lit.a,b Cod penal. În baza art.61 Cod penal revocă liberarea condiţionată a pedepsei de 8 închisoare aplicată prin sentinţa penală nr.184/2000 a Tribunalului Municipiului Bucureşti, definitivă prin decizia penală nr.345/25.01.2001 a Curţii Supreme de Justiţie şi contopeşte restul rămas neexecutat de 1063 zile închisoare cu pedeapsa aplicată prin prezenta sentinţă, inculpatul urmând să execute pedeapsa rezultantă de 4 ani închisoare. Face aplicarea art.71-64 lit.a,b Cod penal. În baza art.350 alin.1 Cod procedură penală menţine starea de arest preventiv a inculpatului. În baza art.88 Cod penal deduce din durata pedepsei aplicate durata reţinerii şi a arestării preventive de la 04.02.2007 la zi. Ia act că partea vătămată R*** C*******, nu s-a constituit parte civilă în cauză, prejudiciul fiind acoperit integral prin restituire. În baza art.191 alin.1 Cod procedură penală obligă inculpatul la 500 lei cheltuieli judiciare către stat, care se vor achita în contul IBAN 030TREZ7015032XXX005681, cod fiscal 4340633 deschis la Trezoreria Sectorului 1 Bucureşti- beneficiar Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Cu apel. Pronunţată în şedinţă publică azi, 27.04.2007.
Având în vedere că nu fost comunicate relaţiile solicitate de la Tribunalul Bucureşti şi Inspectoratul General de Poliţie Bucureşti, urmează a se reveni cu adrese către instituţiile menţionate anterior pentru a se comunica pentru a se comunica în copie sentinţa penală nr. 184/2000, însoţită de un referat întocmit de Biroul Executări Penale cu privire la data şi modalitatea rămânerii definitive a sentinţei şi stadiul executării pedepsei, respectiv fişa de cazier judiciar a inculpatului, motiv pentru care va amâna soluţionarea cauzei .
Constatând că pentru soluţionarea cauzei este utilă comunicarea fişei de cazier judiciar al inculpatului şi copia sentinţei penale nr. 184/2000 pronunţată de Tribunalul Bucureşti, urmează a se emite adrese către Inspectoratul General de Poliţie Bucureşti pentru a se comunica fişa de cazier judiciar al inculpatului, precum şi către Tribunalul Bucureşti pentru a se comunica în copie sentinţa penală nr. 184/2000, însoţită de un referat întocmit de Biroul Executări Penale cu privire la data şi modalitatea rămânerii definitive a sentinţei şi stadiul executării pedepsei