B***** F*****
Recurent ReclamantB***** M******
Recurent ReclamantT***** V*****
Intimat PârâtA*** E****
PârâtS* T***** C******** S**
Intimat PârâtAmânat pronunţarea cauzei la data de 22.02.2011. Amânat pronunţarea la 1.03.2011. Respinge acţiunea. Respinge acţiunea reconvenţională.
Amânat la data de 15.02.2010 pentru studierea completării raportului de exprtiză cu răapunsul la obiecţiunile formulate de părţi.
Amânat la 18.01.2011 pentru ca expertul contabil Munteanu Andra Teodora să răspundă la obicţiunile formulate de reclamanţi la completarea Raportului de expertiză contabilă.
Amânat la 23.11.2010 pentru ca expertul contabil Munteanu Andra Teodora să răspundă la obicţiunile formulate de reclamanţi la completarea Raportului de expertiză contabilă.
Amânat la 28.09.2010 la cererea reprezentanţilor părţilor, în vederea studierii completării la raportul de expertiză.
Amânat la14.09.2010 pentru ca expertul contabil Munteanu Andra Teodora să răspundă la obicţiunile formulate de reclamanţi la Raportul de expertiză contabilă.
Amână auza la 8.06.2010 pt. a se discuta în contradictoriu obiecţiunile la expertiza efectuată.
Amânat la 11.05.2010 pentru comunicarea cu părţile a Raportului de expertiză
Amânat la data de 13.04.2010 pentru ca reclamanţii să achite diferenţa de 800 lei, onorariu de expertiză contabilă efectuat de către expert Munteanu Andrada Teodora.
Amânat la data de 2.03.2010 pentru efectuarea de către expertei Munteanu Andrada Teodora a raportului de expertiză contabilă solicitat.
Amână cauza la data de 2.02.2010 pt. a da posibilitatea expertei Munteanu Andrada Teodora să întocmească şi să depună raportul de expertiză contabilă solicitat .
Amânat judecata la data de 21 ianuarie 2010 pentru când se revine cu adresă către expertul contabil pentru efectuarea expertizei în specialitatea contabilitate în baza documentelor contabile aferente anului 2007.
Amânat judecata la data de 10 decembrie 2009 pentru a se cita pârâţii Tobias Vasile şi A*** E**** cu mandat de aducere
Amânat judecata la data de 12 noiembrie 2009 pentru a se reveni cu adresă către conducerea IPJ Alba în vederea comunicării informaţiilor solicitate la 2 termene sub sancţiunea amenzii prevăzută de art.108 Cod procedură civilă şi pentru a se comunica pârâţilor completarea la raportul de expertiză efectuat de expert Cioroga Ilie
Amânat judecata la data de 15.10.2009 în conformitate cu Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Alba din data de 31.08.2009
Amânat judecata la data de 17 septembrie 2009 pentru a se depune expertiza în specialitatea construcţii şi a se efectua expertiza în specialitatea contabilitate
Amânat judecata la data de 25 iunie 2009 pentru a se depune raportul în specialitatea construcţii , a se achita diferenţa onorariu expert şi pentru a se efectua expertiza contabilă de e xpertul numit la acest termen prin tragere la sorţi - JIbetean Dorin
Amânat judecata la data de 28 mai 2009 pentru a se efectua expertizele în specialitatea contabilitate şi construcţii şi pentru a se solicita IPJ Alba să comunice dacă documentele contabile pentru anii 2005-2006 aparţinând SC Tobias Construct SRL au fost ridicate de la sediul societăţii.
Amânat judecata la data de 30 aprilie 2009 pentru a se efectua expertizele în specialitatea construcţii şi contabilitate
Amânat judecata la data de 19 martie 2009 pentru a se efectua expertizele în specialitatea contabilitate şi construcţii
Amânat judecata la data de 19 februarie 2009 pentru efectuarea rapoartelor de expertiză în specialitatea construcţii şi contabilitate
Amânat cauza la data de 22 ianuarie 2009 pentru când se revine cu adresă către experţii Cioroga Ilie şi Oneţiu Sultana Claudia - cu menţiunea să întocmească raportul de expertiză încuviinţat în cauză, părţile vor face dovada achitării avansului de 200 lei fiecare în contul fiecărui expert, iar pârâţii reclamanţi reconvenţionali să facă dovada că sumele achitate de pârâţii T***** V***** şi A*** E**** cu facturile nr. 1999960/15.10.2006 şi 1999953/20.12.2005 au intrat în contul S* T***** C******** S**..
Amânat cauza la 20.11.2008 în vederea efectuării rapoartelor de expertiză contabilă şi tehnică în construcţii
Amână cauaza la data de 23.10.2008 pentru când părţile vor depune în probaţiune extrase de cont şi se va solicita biroului de expertize judiciare listă cu experţii în specialitatea contabilitate şi construcţii iar reclamanţii B***** F***** şi Mariana şi pârâţii T***** V***** şi Albu Elena se vor prezenta la interogatoriu.
Amână judecata la data de 25.09.2008 la cererea reprezentanţilor părţilor pentru ca reclamanţi-pârâţi reconvenţionali B***** F***** şi B***** M****** să se prezinte în instanţă şi să răspundă la interogatoriu
Amână judecata la data de 29.05.2008 pentru ca pârâţii-reclamantţi reconvenţionali să timbreze acţiunea reconvenţională
Amână judecata la data de 15.05.2008 pentru ca părţile să se prezinte la interogatoriu . Pentru cererea de eşalonare a taxei de timbru formulată de Tobias Vasile şi A*** E**** amână discutarea ei în Camera de consiliu din data de 10.04.2008
Amână judecata la data de 03.04.2008 la cererea avocatului pârâţilor pentru discutarea cererii de conexare la prezenta cauză a dosarului nr. 864/107/2008 aflat pe rolul Tribunalului Alba cu termen de judecată la data de 11.03.2008
Amână judecata la data de 06.03.2008 la cererea avocatei reclamanţilor
Amânat judecata la data de 07.02.2008 pentru ca pârâţii - persoane fizice să se prezinte în instanţă şi să răspundă la interogator iar pârâta -persoană juridică să comunice răspunsul la interogaror - în scris şi pentru a se comunica cu pârâţii înscrisurile depuse în completare de reclamanţi.
Amână judecata la data de 10.01.2008 pentru când se va cita matorul propus de reclamanţi şi încuviinţat în cauză - Airini Constantin - şi pentru a-i da posibilitatea pârâtului să studieze documentele depuse de reclamantă
Amână cauza la data de 13.12.2007pentru chemarea la interogator a pârâţilor de ordinul 1,2,3.
Amână judecata pentru data de 15.11.2007 pentru a se restitui dosarul înaintat cu recurs împotriva încheierii la Curtea de apel Alba Iulia
Repartizat completului COM 5 pentru termenul din 20.09.2007 ca urmare a desfinţării completului C.5 fond începând cu data de 3.09.2007
Amână judecata la data de 18.10.2007 conform art.156 Cod procedură civilă
Admite cererea de amânare şi stabileşte termen la data de 20.09.2007.