Z**** J******* M****** G******
PetentO****** D* C******* Ş* P********** I*********
Intimatadmite plangerea
amână pronunţarea la data de 02.07.2009
amănă pronunţarea la data de 25.06.2009
-acordarea unui termen de judecată pentru a da posibilitate petentei să facă dovada achitării taxei de timbru de 4 lei şi a timbrului judiciar de 0,5 lei datorată pentru cererea de repunere pe rol a cauzei, precum şi pentru a pune în discuţia petentei cererea de repunere pe rol
Se suspendă acţiunea civilă formulată de petenta ZICHY JOZEFINA MELANIA în contradictoriu cu intimata OCPI MUREŞ, în baza art. 242 alin.1 pct. 2 Cod procedură civilă si se depune dosarul la arhiva instanţei până la o nouă solicitare din partea părţilor. Cu recurs pe toată durata suspendării.
Admite cererea de amânare a petentei, prin avocat, în vederea finalizării documentaţiei cadastrale şi a avizelor necesare. Pune în vedere petentei, prin avocat să depună la dosar procesul verbal de evidenţiere a construcţiilor existent la Consiliul Local al Comunei Voievodeni, precum şi documentaţia cadastrală prin care s-a făcut evidenţierea în cartea funciară. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 28 februarie 2008, pentru când petenta are termen în cunoştinţă şi se citează intimata.
-admite cererea formulată de reprezentantul petentei; -pune în vedere petentei prin reprezentant să depună la dosar procesul verbal de evidenţiere a construcţiilor existent la Consiliul local al comunei Voivodeni, precum şi documentaţia cadastrală prin care s-a făcut evidenţierea în cartea funciară,
- respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocată de intimată prin întâmpinare; -admite cererea formulată de reprezentanta petentei; - emiterea unei adrese la O.C.P.I.Mureş cu menţiunea de a comunica dacă a fost sistat CF nr. 2031 Voivodeni şi ca urmare a acestei sistări a fost transcrisă suprafaţa de 5683 mp în CF 2014 Voivodeni. Să ne comunice motivele pentru care s-a efectuat această transcriere din CF 2031 Voivodeni în CF 2014 Voivodeni şi motivele pentru care nu s-a transcris construcţia Cămin Cultural; - citarea intimatei prin reprezentanţi legali.
-pune în vedere reprezentantului petentei să achite taxa de timbru în cuantum de 8 RON şi timbru judiciar de 0,3 RON; -proroga punerea în discuţie a excepţiei lipsei calităţii procesuale pasive a intimatei O.C.P.I. Mureş, la următorul termen de judecată, după achitarea taxei de timbru; - citarea intimatei prin reprezentanţi legali.