G**** M*****
PetentI************ J******* D* J******* C*************
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de petentul G**** M***** împotriva procesului verbal de constatare a contravenţie seria JR nr. 0244701 întocmit la data de 10.05.2007 de intimatul Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Caraş-Severin şi, în consecinţă: Dispune înlocuirea amenzii contravenţionale în cuantum de 1500 lei cu sancţiunea contravenţională „Avertisment”. Definitivă. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 7.11.2007.
Amână judecarea cauzei pentru data de 7.11.2007, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Dispune emiterea unei adrese la petent cu menţiunea de a propune probe în apărare sau pentru circumstanţierea amenzii dacă se consideră vinovat de săvârşirea abaterii contravenţionale. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.10.2007.
Amână judecarea cauzei la data de 17.10.2007, pentru când reclamantul are TC. Se va cita pârâtul-după indicarea adresei. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 18.09.2007.