D******* G******* A F********* P****** A J******** C***
Recurent CreditorS* G**** F***** S**
Intimat DebitorO**** D* P* L**** T********* C***
Parte civilăD****** I****
LichidatorJ********** G*****
Parte civilăRespinge obiecţiunile D.G.F.P. Cluj la raportul final ca fiind rămase fără obiect. Admite cererile lichidatorului. Încuvinţează raportul final. Dispune închdierea procedurii. Dispune radierea debitoarei din evidenţele O.R.C. Cluj. Dispune plata către lichidator, din fondul special de lichidare, a sumelor de 458,74 lei cheltuieli de procedură şi 3.000 lei, onorariu.
Fixează termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 19 ianuarie 2009, sala 249, ora 10,00, termen dat în cunoştinţă lichidatorului judiciar, pentru când: - acesta va informa instanţa cu privire la modul de soluţionare a recursului promovat împotriva sentinţei comerciale nr. 1283/C/2.06.2008 de către Curtea de Apel Cluj; - judecătorul sindic se va pronunţa cu privire la raportul final întocmit de către lichidatorul judiciar şi cu privire la obiecţiunile formulate de către D.G.F.P. Cluj împotriva propunerii de închidere a procedurii, dacă acestea vor mai fi susţinute.
Fixează termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 24 noiembrie 2008, sala 249, ora 10,00, termen dat în cunoştinţă lichidatorului judiciar, pentru când: - acesta va informa instanţa cu privire la modul de soluţionare a recursului promovat împotriva sentinţei comerciale nr. 1283/C/2.06.2008 de către Curtea de Apel Cluj; - judecătorul sindic se va pronunţa cu privire la raportul final întocmit de către lichidatorul judiciar şi cu privire la obiecţiunile formulate de către D.G.F.P. Cluj împotriva propunerii de închidere a procedurii, dacă acestea vor mai fi susţinute.
Fixează termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 20 octombrie 2008, sala 249, ora 10,00, termen la care: - lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la modul de soluţionare a recursului promovat împotriva sentinţei comerciale nr. 1283/C/2.06.2008 de către Curtea de Apel Cluj; - judecătorul sindic se va pronunţa cu privire la raportul final întocmit de către lichidatorul judiciar şi cu privire la obiecţiunile formulate de către D.G.F.P. Cluj împotriva propunerii de închidere a procedurii, dacă acestea vor mai fi susţinute.
Fixează termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 22 septembrie 2008, sala 249, ora 10,00, termen la care judecătorul sindic se va pronunţa cu privire la raportul final întocmit de către lichidatorul judiciar şi cu privire la obiecţiunile formulate de către D.G.F.P. Cluj împotriva propunerii de închidere a procedurii.
Admite cererea lichidatorului. Obligă pe pârâţi, în solidar, la plata sumei de 40.564 lei pasiv al societăţii debitoare.
Admite cererea administratorului judiciar. Dispune deschiderea procedurii simplificate a falimentului faţă de debitoare. Numeşte ca şi lichidator pe D****** I****.
Fixează termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 21 aprilie 2008, sala 249, ora 10,00, pentru când administratorul judiciar va proceda la întocmirea, comunicarea şi predarea spre publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă a raportului privind cauzele şi împrejurările care au dus la starea de insolvenţă a debitoarei, împreună cu tabelul preliminar al creanţelor.
Admite cererea creditoarei. Dispune deschiderea procedurii generale prevăzută de Legea nr. 85/2006 faţă de debitoare. Numeşte ca şi administrator judiciar pe D****** I****.
Respinge cererea ca inadmisibilă.