B**** C*******
PetentI************ P******* J*******
IntimatConexat la ds. nr.9581/193/2006 al Judecătoriei Botoşani
Având în vedere faptul că petentul a invocat excepţia de conexare a prezentei cauze la dosarul 9581/193/2006 ce are ca obiect contestaţie la executare împotriva somaţiei de plată, instanţa va dispune înaintarea prezentei cauze la complet civil C.c.15 în vederea soluţionării excepţiei de conexare.
Instanţa consideră necesar a se face adresă către Primăria mun. Botoşani, pentru a ne înainta dovada de comunicare a procesului verbal încheiat pârâtului B**** C******* seria AX nr. 3431053 din 28.07.2006, având în vedere că potrivit art. II şi III din Legea 182/2006, pentru amenzile contravenţionale aplicate persoanelor fizice şi neîncasate până la data de 01.01.2007 procedura de realizare a acestor creanţe, aflate în derulare, sunt comunicate organelor de specialitate din cadrul unităţilor administrativ-teritoriale, care se subrogă în drepturile şi obligaţiile Administraţiei Finanţelor Publice – A.N.A.F.
Consideră necesar a se emite adresă către petent prin care i se va pune în vedere să se prezinte în instanţă pentru a-şi susţine plângerea formulată, în caz contrar aceasta va fi soluţionată pe baza înscrisurilor existente la dosar.