N**** N******
InculpatN**** N******
InculpatD****** J**
InculpatS****** E****
Parte civilăS* A****** T***** S*
Parte responsabilă civilmenteÎn temeiul art. 178 alin 2 cod penal, condamnă pe inculpatul N**** N****** la 2 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpa. În temeiul art.81 Cod penal, suspendă condiţionat executarea pedepsei. În temeiul art.82 Cod penal stabileşte termen de încercare de 4 ani. În temeiul art. 178 alin 2 cod penal, condamnă pe inculpatul D****** J** la 2 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpa. În temeiul art.81 Cod penal, suspendă condiţionat executarea pedepsei. În temeiul art.82 Cod penal stabileşte termen de încercare de 4 ani. Atrage atenţia inculpatului asupra disp.art.83 Cod penal. În temeiul art.71 alin.1 Cod penal raportat la art.64 lit. a şi b Cod penal, interzice inculpaţilor dreptul de a fi aleşi în autorităţile publice sau în funcţii elective publice şi dreptul de a ocupa o funcţie implicând exerciţiul autorităţii de stat pe durata executării pedepsei. În temeiul art.71 alin.5 Cod penal, suspendă executarea pedepselor accesorii. În temeiul art. 14 cod procedură penală raportat la art. 998 cod civil, admite în parte acţiunea civilă şi obligă inculpaţii la plata sumei de câte 3500 lei daune materiale si a sumei de câte 7 000 lei daune morale către partea civilă S****** E****. În temeiul art.191 Cod procedură penală, obligă inculpaţii la plata sumei de câte 200 lei cheltuieli judiciare avansate de stat. În temeiul art.193 Cod procedură penală, obligă inculpaţii la plata sumei de câte 250 lei fiecare, cheltuieli judiciare efectuate de partea civilă S****** E****. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 3 octombrie 2008.
Amana pronuntarea hotararii la data de 03.10.2008. Pronuntata in sedinta publica de la 26.09 .2008.
Acordă termen la data de 26.09.2008, ora 12 pentru cand partile prezente au termenul in cunostinta. Pronuntata in sedinta publica de la 5.09.2008 .
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul inculpatului N**** N******. Amână cauza la data de 05.09.2008 pentru când părţile au termenul în cunoştinţă. Se va reveni cu adresă către SML Dâmboviţa în vederea efectuării lucrării de expertiză medico-legală.
Acordă termen la data de 13.06.2008, ora 12 pentru cand partile prezente au termenul in cunostinta. Pronuntata in sedinta publica de la 09.05.2008 .
Acordă termen la data de 09.05.2008, ora 12 pentru cand partile prezente au termenul in cunostinta. Se vor cita martorii Nae Maria, Vintilă Maria şi Sandu Niculina. Pronuntata in sedinta publica de la 28.03.2008 .
Acordă termen la data de 28.03.2008, ora 12 pentru cand partile prezente au termenul in cunostinta. Se vor cita martorii Nae Maria, Vintilă Maria şi Sandu Niculina. Pronuntata in sedinta publica de la 29.02.2008 .
Incuviinteaza cererea de amanarea a cauzei formulata de catre reprezenantul parchetului. Amana cauza la data de 29.02.2008, pentru cand partile au termenul in cunostinta. Pronuntata in sedinta publica de la 22.02.2008 .
Incuviinteaza cererea de amanare a cauzei formulata de catre aparatorul inculpatului. Amana cauza la data de 22.03.2008 pentru cand partile prezente au termenul in cunostinta, se va repeta procedura de citare cu partile care nu au termen in cunostinta. Pronuntata in sedinta publica de la 15.02.2008 .
Amână cauza la data de 15.02.2008 , pentru cand partile au termenul in cunostinta . Pronuntata in sedinta publica de la 08.02.2008 .
Amana cauza la data de 08.02. 2008, pentru cand partile au termenul in cunostinta ,se vor cita martorii lipsa. Pronuntata in sedinta publica de la 18.01.2008 .
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată în scris de către inculpatul N**** N******, pentru a-şi angaja apărător. Amână cauza la data de 09.11.2007, pentru când se va repeta procedura de citare cu părţile care nu au termenul în cunoştinţă.