B*** R***** O****** r*********** d* a***** A******* I**
ReclamantC****** J******** D* F*** F******
PârâtC****** L***** D* F*** F****** C******** - M*****
PârâtŞ********* A**********
PârâtRespinge acţiunea , astfel cum a fost precizată. Ia act că pârâta- reclamantă Ş********* A********** renunţă la cererea reconvenţională. Obligă reclamanta la 400 lei cheltuieli de judecată către pârâta Ş********* A**********. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16 aprilie 2008.
Amână pronunţarea la data de 16 aprilie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 14 aprilie 2008.
Respinge excepţiile de lipsă a calităţii procesuale activă a reclamantei şi de lipsă a calităţii procesuale pasivă a pârâtei, excepţii invocate de pârâta Ş********* A**********. Încuviinţează pârâtei Ş********* A********** proba 2 martori necitaţi în dovedirea situaţie da fapt. Dispune efectuarea în cauză a unei expertize tehnice de specialitate. Numeşte expert topograf pe ing. Caplan Petre, stabileaşte onorariu provizoriu pentru expertiză în sumă de 800 lei, din care 400 lei în sarcina reclamantei şi 400 lei în sarcina pârâtei Ş********* A**********. Se emite adresă către expert Caplan Petre pentru a efectua expertiza ce are ca obiective: - identificarea terenului pentru care reclamanta solicită anularea Titlului de Proprietate eliberat pârâtei Ş********* A********** ; - constatarea situaţiei dacă Titlurile de proprietate emise părţilor în proces au respectat actele primare de proprietate ale părţilor, dacă titlurile de proprietate se suprapun şi pe ce suprafaţă ; - să fie avute în vedere la efectuarea expertize obiectivele depuse în scris la dosar. Amână judecarea cauzei la 14 aprilie 2008, cu acordul părţilor, termen pentru care se citează pârâta C****** J******** D* F*** F****** Argeş. Pronunţată în şedinţa publică din 17 martie2008.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul pârâtei Ş********* A********** şi acordă termen la 17 martie 2008, cu acordul părţilor prezente, pentru ca pârâta să ia cunoştinţă de cuprinsul relaţiilor depuse la dosar la acest termen de judecată de comisia locală de fond funciar Câmpulung. Din oficiu, se emite adresă către Comisia Locală de Fond Funciar Câmpulung pentru a comunica actele care au stat la baza emiterii Titlului de proprietate nr. 39333/09.05.1994 pe numele Ş********* A********** (moştenitoarea lui Florescu Gheorghe) şi actele care au stat la baza emiterii Titlului de Proprietate nr. 136488/12.12.2007 al reclamantei Belu Rodica Ortansa, pentru terenul intravilan din punctul Acasă în suprafaţă de 244 mp. Se citează pârâta C****** J******** D* F*** F****** Argeş. Pronunţată în şedinţa publică din 25.02.2008.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul pârâtei Ş********* A********** şi acordă termen la 25.02.2008, cu acordul părţilor prezente, pentru a da posibilitate pârâtei să ia cunoştinţă de precizarea de acţiune formulată de reclamantă. Se revine cu adresă către Comisia Locală de Fond Funciar Câmpulung pentru a comunica dacă, în baza sentinţei civile nr. 937/11.04.2007 a fost întocmit pe numele petentei proces verbal de punere în posesie pentru terenul situat în Câmpulung, Str. Constantin Brâncoveanu nr.92, dacă a fost emisă fişa cu date premergătoare emiterii titlului de proprietate sau titlu de proprietate pentru acest teren. Prorogă pentru termenul următor discuţia asupra excepţiilor invocate de pârâtă. Se citează pârâtele Comisia Locală de Fond Funciar Câmpulung şi C****** J******** D* F*** F****** Argeş. Pronunţată în şedinţa publică din 28.01.2008.
Din oficiu se emite adresă către Comisia Locală de Fond Funciar Câmpulung pentru a comunica dacă în baza sentinţei civile nr. 937/11.04.2007 a fost întocmit pe numele petentei proces verbal de punere în posesie pentru terenul situat în Câmpulung, Str. Constantin Brâncoveanu nr.92, dacă a fost emisă fişa cu date premergătoare emiterii titlului de proprietate sau titlu de proprietate pentru acest teren. Pune în vedere apărătorului reclamantei să precizeze acţiunea în sensul de a preciza suprafaţa de teren pentru care solicită anularea titlului de proprietate şi în baza căror acte. Prorogă pentru termenul următor discuţia asupra excepţiilor invocate de pârâtă. Amână judecarea cauzei la 28.01.2008, termen pentru care se citează pârâtele Comisia Locală de Fond Funciar Câmpulung şi C****** J******** D* F*** F****** Argeş. Pronunţată în şedinţa publică din 17.12.2007.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul reclamantei şi acordă termen la 17.12.2007. Dispune comunicarea către reclamantă, cu adresă, a întâmpinării ce a fost formulată în cauză de pârâta Ş********* A**********. Se va ataşa dosarul nr.5295/2006 al Judecătoriei Câmpulung. Se citează pârâtele Comisia Locală de Fond Funciar Câmpulung şi C****** J******** D* F*** F****** Argeş. Pronunţată în şedinţa publică din 03.12.2007.
Amână judecarea cauzei la data de 03.12.2007, completul 1 fond funciar, sala 3. Pronunţată în şedinţa publică de la 14.11.2007.
Admite cererea de abţinere a d-nei judecător Gheorghe Maria. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 noiembrie 2007.
Admite cererea pentru lipsă de apărare depusă la dosar de pârâta Ş********* A**********. Amână judecarea cauzei la data de 14.11.2007, la cererea apărătorului reclamantei. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Octombrie 2007.