Dosar 3434/115/2007 din 29.11.2007

litigiu privind funcţionarii publici (Legea Nr.188/1999)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3434/115/2007
Data dosar:
29.11.2007
Instanta:
Tribunalul Caraș Severin
Departament:
Secţia a II-a Civilă, de Contencios, Administrativ şi Fiscal
Obiect:
litigiu privind funcţionarii publici (Legea Nr.188/1999)
Categorie:
Contencios administrativ si fiscal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 23.01.2009 la ora 09:00

    Complet: C5 R - C.ADM.,FISCAL ŞI CONTRAVENŢIONAL
  • Soluţionare

    Respinge excepţia prescripţiei dreptului la acţiune a reclamantului, invocată de chematul în garanţie M********* E******** Ş* F*********. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului M********* I********* Ş* R******* A*************, invocată din oficiu. Admite, în parte, acţiunea formulată de reclamantul S*** I**** împotriva pârâţilor M********* I********* Ş* R******* A************* şi INSPECTORATUL JUDEŢEAN AL POLIŢIEI DE FRONTIERĂ CARAŞ – SEVERIN. Obligă pârâtul Inspectoratul Judeţean al Poliţiei de Frontieră Caraş - Severin, faţă de reclamant, la plata drepturilor băneşti reprezentând prima de concediu aferentă anilor 2005 – 2006, actualizată cu indicele de inflaţie de la data naşterii drepturilor şi până la data plăţii efective a acestora. Respinge cererea de chemare în garanţie a MINISTERULUI ECONOMIEI ŞI FINANŢELOR. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 23.01.2009.

  • Sedinta din data de 19.12.2008 la ora 09:00

    Complet: C5 R - C.ADM.,FISCAL ŞI CONTRAVENŢIONAL
  • Amânat

    Comunicarea către pârâtul M********* I********* Ş* R******* A************* a exemplarului secund al întâmpinării, depusă la dosar de către chematul în garanţie M********* E******** Ş* F*********. Amână judecarea cauzei la data de 23.01.2009, pentru când se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţă publică azi, 19.12.2008.

  • Sedinta din data de 05.12.2008 la ora 09:00

    Complet: C5 R - C.ADM.,FISCAL ŞI CONTRAVENŢIONAL
  • Amânat

    Încuviinţează cererea de repunere pe rol a prezentei cauze, formulată de reclamant. Dispune comunicarea către reclamant şi către pârâtul Inspectoratul Judeţean al Poliţiei de Frontieră Caraş – Severin a întâmpinării şi a cererii de chemare în garanţie a Ministerului Economiei şi Finanţelor. Citarea Ministerului Economiei şi Finanţelor, în calitate de chemat în garanţie, cu un exemplar al cererii de chemare în garanţie, al întâmpinării şi al cererii de chemare în judecată, formulată de către reclamant. Citarea părţilor cu menţiunea că, instanţa a invocat, din oficiu, excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului M********* I********* Ş* R******* A************* şi cu menţiunea de a pune concluzii pe excepţia invocată. Amână judecarea cauzei la data de 19.12.2008, pentru când se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţă publică azi, 05.12.2008.

  • Sedinta din data de 08.02.2008 la ora 09:00

    Complet: C5 R - C.ADM.,FISCAL ŞI CONTRAVENŢIONAL
  • Suspendat

    În baza 1551 Cod procedură civilă, suspendă judecarea cauzei. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică azi, 08.02.2008.

  • Sedinta din data de 11.01.2008 la ora 09:00

    Complet: C5 R - C.ADM.,FISCAL ŞI CONTRAVENŢIONAL
  • Amânat

    Dispune recitarea reclamantului cu menţiunea de a depune dovada calităţii de funcţionar public cu statut special pentru perioada 2004 – 2006, sub sancţiunea suspendării cauzei în conformitate cu prevederile art. 1551 Cod procedură civilă şi cu un exemplar al întâmpinării. Amână judecarea cauzei la data de 08.02.2008, pentru când se vor recita părţile lipsă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 11.01.2008.

Flux dosar


Actualizare GRPD