M******** Ş*****
ReclamantM********* R**************** P*** P*****
PârâtL*** I****
PârâtU***** Z****
PârâtADMITE ACTIUNEA CIVILA
Neefectuarea unei expertize tehnice în cauză. Stabileşte taxa judiciară de timbru în sumă de 1023 lei cu aplicarea unui timbru judiciar mobil de 5 lei, sub sancţiunea anulării cererii ca netimbrată. Se vor introduce în cauză, în calitate de pârâţi Ursaru Zoiţa şi L*** I**** pentreu ca hotărârrea pronunţată să fie opozabilă şi acestora. Reclamantul şi mun.Roman prin consilier juridic au în continuare termen în cunoştinţă.
Pune în vedere reclamantului, să stabilească, cadrul procesual în sensul de a chema în judecată şi pe soţia sa, să aducă documentaţia cadastrală şi valoarea de impozitare a construcţiei şi a terenului. Înaintează adresă la BLETC Neamţ pentru comunicarea unei liste cu experţi topometrici.
Amână judecarea cauzei la data de 25 aprilie 2008, pentru cînd părţile au T.C. Pune în vedere reclamantului să îşi precizeze acţiunea şi să introducă în cauză pe cele două surori ale sale , să le indice corect numele şi adresele pentru a putea fi citate , sub sancţiunea suspendării cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Aprilie 2008.
Admite înlocuirea martorei Ursaru Zoiţa cu martorul Zlataru Dan, care va fi audiat la termenul următor. Pune în vedere reclamantului să aducă anexa 24 după defunctul Măgureanu Iordache.
Încuviinţează proba testimonială cu martorii Brânză Gheorghe şi Ursaru Zoiţa din Roman, care vor fi aduşi la termenul următor. Părţile au termen în cunoştinţă.
Acorda termen de judecata la data de 1.02.2008 pentru cand reclamantul isi va pregati apararea. Partile primesc termen in cunostinta.
Amînat pentru ca reclamantul să ia cunoştinţă de întîmpinarea pîrîtei.