Dosar 3747/278/2007 din 15.06.2007

pretenţii


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3747/278/2007
Data dosar:
15.06.2007
Instanta:
Judecătoria Petroșani
Departament:
Civil
Obiect:
pretenţii
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 21.03.2008 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Admis fond

    H O T Ă R Ă Ş T E : Admite acţiunea introdusă de reclamantul U****** I***, domiciliat în com. Băniţa, sat Merişor, jud. Hunedoara, împotriva pârâtului A***** I**, domiciliat în com. Băniţa, sat Merişor, jud. Hunedoara şi, în consecinţă : Obligă pârâtul la plata sumei de 11.044 lei către reclamant cu titlu de despăgubiri. Obligă pârâtul la plata sumei de 1.204 lei cheltuieli de judecată către reclamant. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 21 martie 2008.

  • Sedinta din data de 29.02.2008 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : Acordă un nou termen de judecată pentru studiul raportului de expertiză efectuat în cauză de d-l expert Hogman Ioan. Pronunţată în şedinţa publică azi 29.02.2008.

  • Sedinta din data de 08.02.2008 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : Se va emite adresă la BJE Deva să ne comunice raportul de expertiză efectuat în cauză de d-l Hogman Ioan, cu menţiunea că a fost achitat integral decontul lucrării de expertiză. Pronunţată în şedinţa publică azi 8.02.2008.

  • Sedinta din data de 11.01.2008 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : Se va reveni cu adresă d-lui expert Hogman Ioan, cu menţiunea că a fost achitat avans onorariu expert în sumă de 200 lei. Pronunţată în şedinţa publică azi 11.01.2008.

  • Sedinta din data de 30.11.2007 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : Acordă termen în cunoştinţă martorilor prezenţi. Numeşte expert în cauză pe d-l Hogman Ioan căruia i se va emite adresă. Pune în vedere reclamantului să achite avans onorariu expert în sumă de 200 lei şi să depună la dosar chitanţa. Pronunţată în şedinţa publică azi 30.11.2007.

  • Sedinta din data de 09.11.2007 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : Pune în vedere reclamantului să-l prezinte pe martorul Vladislav Viorel iar pîrîtului pe martorul Anghel Vasile, în vederea audierii lor. Pune în vedere reclamantului să achite avans onorariu expert în sumă de 200 lei şi să depună la dosar chitanţa. Se va reveni cu adresă la BJE Deva. Pronunţată în şedinţa publică azi 9.11.2007.

  • Sedinta din data de 05.10.2007 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : În baza art.186 c.pr.civilă încuviinţează proba cu martorii propuşi de reclamant, respectiv Vladislav Viorel, Căpeţ Gheorghe şi Dragotă Ion şi dispune citarea ultimului martor, primii doi vor fi prezentaţi fără citaţie de către acesta, precum şi cu martorii propuşi de pîrît, respectiv Anghel Vasile şi Poenar Ion, care urmează a fi prezentaţi fără citaţie de către acesta. În baza art.201 c.pr.civilă încuviinţează efectuarea unei expertize în construcţii, sens în care se va face adresă la BJE Deva să ne comunice lista cu experţi constructori în captări şi aducţiune. Pune în vedere reclamantului să achite avans onorariu expert în sumă de 200 lei şi să depună la dosar chitanţa. Respinge cererea privind efectuarea unei expertize grafologice, motivat de faptul că persoana a cărei semnătură se contestă, a decedat. Pune în vedere părţilor să se prezinte la următorul termen la interogator. Se va ataşa dosarul nr.7653/2005 al Judecătoriei Petroşani. Pronunţată în şedinţa publică azi 5.10.2007.

  • Sedinta din data de 07.09.2007 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : Acordă un nou termen de judecată pentru studiul întîmpinării şi actelor aferente. Pronunţată în şedinţa publică azi 7.09.2007.

  • Sedinta din data de 06.07.2007 la ora 8:30

    Complet: C.VII. civil
  • Amânat

    D I S P U N E : În baza art.156 al.1 c.pr.civilă instanţa admite cererea formulată de pîrît şi acordă un nou termen de judecată pentru cînd acesta îşi va angaja apărător. Se va cita pîrîtul. Pronunţată în şedinţa publică azi 6.07.2007.

Flux dosar


Actualizare GRPD