V**** F***** M****
InculpatK*** I**** R*****
Parte civilăS*** A***** S**
Parte vătămatăA***** O****** I****
Parte vătămatăH*** L****
Parte vătămatăCondamana pe inc V**** F***** M****, la pedeapsa închisorii de 3 ani pt comiterea infr de furt calificat, prev de art 208 al 1, 209 al 1, lit g, i Cp, cu aplic art 41 al 2 si 37 lit a Cp. Constata ca restul de pedeapsa neexecutata de 310 zile, rezultat din liberarea conditionata a exec ped aplicata prin sp nr 403/2004 a Judecătoria Zalău a fost revocat prin sp nr 1854/08.11.2007 a Judec Baia-Mare. În baza art 39 Cp descontopeste ped rez de 3 ani si 2 luni din sp nr 1854/2007 a Judec Baia-M, repune ped componente in individualitatea lor, 3 ani si 2 luni, 310 zile, si le contopeste cu prezenta de 3 ani, rezultind in final 3 ani si 2 luni care se vor executa cu privare de libertate, cu aplic art 71 rap la art 64 lit a, b Cp. Din ped rezultanta aplicata de 3 ani si 2 luni se va scadea perioada executata, incepind cu data de 30.08.2007, pina la zi. Revoca vechile forme de executare si dispune emiterea altora, cf cu prezenta hotarîre. În baza art 14 rap la art 346 Cpp si 998 si u C civ admite cererea p civ Kiss Robert si obliga inc sa-i plateasca suma de 2000 lei cu titlu de despagubiri. Constata ca p vat-e SC Amical, Hyde Lidia si Bumbas Viorel nu s-au constituit p civile in cauza desi nu si-au recuperat prejudiciul. În baza art 118 lit e Cp, inc va fi obligat sa plateasca statului suma de 4900 lei, ca efect al confiscarii speciale. Constata ca p vat-e Albici O si Barna C si-au recuperat prejudiciile si nu s-au constituit p civ-le in cauza. Conf art 191 Cpp obliga inc sa plateasca statului suma de 600 lei cu titlu de cheltuieli judiciare, urmind ca onorariul av care a asigurat asistenta juridica obligatorie, dl Tarau Cristian, in suma de 100 lei sa fie avansat din fondurile MJ catre BA Salaj. Cu drept de apel in termen de 10 zile de la pronuntare pt parchet si de la comunicare pt parti. Pronuntata in sedinta publica, azi, 14.04.2008.
Amână pronunţarea hotărârii în cauza penală pentru data de 14 aprilie 2008, în baza art.306 Cod procedură penală.
S-a acordat un nou termen de judecată în vederea citării martorilor lipsă cu mandate de aducere şi solicitarea fişei de cazier judiciar a inculpatului.
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 20 februarie 2008, CI, pentru citarea inculpatului, cu dispoziţie de transferare de la Peniteniciarul Satu Mare, precum şi pentru citarea celorlalţi martori indicaţi în actul de seisizare, prin procerdura obişnuită.
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 23 ianuarie 2008, pentru citarea inculpatului cu dispoziţii de transferare de la Penitenciarul Baia Mare şi Satu Mare, pentru citarea primilor tri martori indicaţi în actul de sesizare, cu mandate de aducere, precum şi pentru înaintarea unei adrese către Administraţia Naţională a Penitenciarelor Bucureşti pentru a ne acorda sprijinul în vederea transferării temporare a inculpatului, pentru a fi prezent în faţa instanţei de judecată.
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 28 noiembrie 2007, pentru citarea inculpatului cu dispoziţie de transferare de la Penitenciarele Baia Mare şi Satu Mare, precum şi pentru citarea părţilor vătămate, prin procedura obişnuită.
Amână judecarea cauzei penale pentru data de 31 octombrie 207, în vederea citării inculpatului, cu mandat de aducere de la adresa de domiciliu şi prin afişare la Consiliul Local Jibou, precum şi pentru citarea părţilor vătămate, lipsă la acest termen, prin procedura obişnuită.
S-a acordat un nou termen de judecată în vederea citării inculpatului cu mandat de aducere.