B*** V*******
PetentI************ J******* D* P****** N****
IntimatRespinge ca neîntemeiată plângerea contravenţională introdusă de petentul B*** V******* cu domiciliul în com. Gherăeşti jud. Neamţ împotriva procesului verbal de constatare a contravenţiei seria AZ nr. 0121152 din 27.08..2007 întocmit de Postul de Poliţie al com. Gherăeşti. . Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare.
Acordă termen de judecată în cauză la data de 8 februarie 2008, termen dat în cunoştinţa petentului şi pentru când, se va repeta procedura de citare cu organul constatator şi i se vor înainta alăturat, copii de pe plângerea petentului şi de pe procesul verbal de contravenţie.
Acordă termen de judecată în cauză la data de 11 ianuarie 2008, termen dat în cunoştinţa petentului şi pentru când, acesta va prezenta martorul propus Pal Mihai, având asupra sa actele de identitate, în vederea audierii. Se va repeta procedura de citare cu organul constatator, cu menţiunea de a depune întâmpinare.
Acordă termen de judecată la data de 20.11.2007, ora 9,00 , TC pentru petent. Admite proba cu martorul Pal Mihai, solicitată de petent, acesta urmând să aducă martorul. Repetă procedura de citare cu intimatul IPJ Neamţ, cu menţiunea de a depune întâmpinare sau de a-şi delega un reprezentant.