Dosar 4611/280/2007 din 24.04.2007

somaţie de plată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4611/280/2007
Data dosar:
24.04.2007
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
somaţie de plată
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 11.09.2007 la ora 8:30

    Complet: C2-1
  • Încheiere

    Ia act de renuntarea la judecata ca urmare a achitarii debitului si dispune inchiderea dosarului. Respinge cererea paratului privind plata cheltuielilor de judecata.

  • Sedinta din data de 08.08.2007 la ora 8:30

    Complet: C2-Vacanţă-Civil-Miercuri
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea de indreptare a erorii materiale strecurata in incheierea din data de 11.07.2007, formulata de paratul C A prin aparator, in sensul ca intr-adevar Tapoi Constantin reprezentantul paratei SC A G SRL nu a fost prezent asa cum reiese si din apelul nominal facut in cauza. In baza art 137 alin 2 C.pr.civ uneste o data cu fondul exceptia inadmisibilitatii actiunii, formulata de paratul C A prin aparator. Pune in vedere reclamantei prin reprezentant sa depuna la dosarul cauzei contractul de vanzare –cumparare incheiat intre reclamanta si parata SC A G SRL, in original . Se citeaza paratii lipsa. Amână judecarea cauzei la 11.09.2007. Cu drept de cerere in anulare. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 August 2007

  • Sedinta din data de 11.07.2007 la ora 8:30

    Complet: C2-Vacanţă-Civil-Miercuri
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Având în vedere precizarea reprezentantului reclamantei în sensul existenţei posibilităţii stingerii litigiului pe cale amiabilă şi poziţia pârâtului C******* A***** M*****, care nu recunoaşte calitatea de debitor întrucât nu şi-a asumat calitatea de fidejusor prin contract, acordă un nou termen de judecată. Continuă procedura de citare cu pârâţii care nu s-au prezentat. Amână judecarea cauzei la 08.08.2007. Cu drept de cerere în anulare. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Iulie 2007.

  • Sedinta din data de 12.06.2007 la ora 8:30

    Complet: C2-1
  • Încheiere

    DISPUNE Încuviinţează cererea de acordare a unui termen, formulată de reclamanta-creditoare, în vederea achitarii integrala a debitului de catre debitorul principal. Se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 11. VII. 2007.

  • Sedinta din data de 15.05.2007 la ora 8:30

    Complet: C2-1
  • Încheiere

    Respinge solicitarea aparatoarei paratului prezent cu privire la precizarea cererii de chemare in judecata si la suplimentarea taxei de timbru. Pune in vedere reclamantei sa depuna la dosar primele file ale contractelor, in fotocopie. Incuviinteaza cererea reclamantei privind amanarea cauzei pentru a lua cunostinta de intampinarea depusa. Se comunica intampinarea paratilor lipsa la acest termen de judecata, alaturat citatiei. Amână judecarea cauzei la data de 12.06.2007.

Flux dosar


Actualizare GRPD