Dosar 4717/866/2007 din 11.12.2007

revendicare imobiliară ,pretenţii


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4717/866/2007
Data dosar:
11.12.2007
Instanta:
Judecătoria Pașcani
Departament:
Civil
Obiect:
revendicare imobiliară ,pretenţii
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 17.04.2008 la ora 11:00

    Complet: C 6 MF
  • Amânat

    În baza Hotărârii nr.6/20.03.2008 a Colegiului de Conducere al Judecătoriei Paşcani prin care s-a hotărât desfiinţarea completelor civile C6 FF , C10 şi C13 şi în temeiul disp.art.99 alin.11 coroborate cu disp.art.96 din Regulamentul de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti , se repartizează , prin metoda sistemului ciclic de distribuţie aleatorie , dosarul civil nr. 4717/866/ 2007 de la completul desfiinţat C 6 la completul C8 FF( judecător HOTESCU IRINA ) .

  • Sedinta din data de 17.04.2008 la ora 8:30

    Complet: C 8 FF
  • Soluţionare

    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei S.A. Agrim Stolniceni Prăjescu. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamantei şi cea a lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtelor S.C. Beta R.6 SRL şi S* P******* S** S**. Respinge ca rămasă fără obiect excepţia prescripţiei dreptului la acţiune formulată de către pârâta S.C.Agrim. Admite în parte acţiunea. Obligă pârâţii S.C. Beta R.G. S.R.L. şi S.C. Proplant Gen S.R.L. să lase reclamantei în deplină proprietate şi posesie imobilul construcţie, fost sediu CAP Brăteşti, construită din chirpici, acoperită cu tablă şi două garaje din cărămidă, cu uşi metalice, acoperite cu eternită, situate în comuna Stolniceni Prăjescu, jud. Iaşi, pe suprafaţa de 10.000 mp. Ia act de renunţarea reclamantei la judecarea celui de-al doilea capăt de cerere referitor la obligarea pârâţilor la plata sumei de 2000 lei RON reprezentând contravaloarea lipsei folosinţei imobilului.

  • Sedinta din data de 20.03.2008 la ora 11:00

    Complet: C 6 MF
  • Amânat

    Acordă termen la data de 17 04 2008 pentru când pune în vedere reclamantei prin apărător să indice valoarea lipsei de folosinţă imobil pe ultimii 3 ani, pârâtele SC Agrim şi SC Beta RG vor răspunde la punctelede interogator care le-au fost înmânate la acest termen,se vor cita reclamanta cu menţiunea personalla interogator şi pârâta SC Proplant cu puncte de interogator.

  • Sedinta din data de 21.02.2008 la ora 11:00

    Complet: C 6 MF
  • Amânat

    Uneşte excepţiile lipsei calităţii procesuale activă , a excepţiei lipsei calităţii procesuale pasive şi a prescpţiei acţiunii în daune cu fondul. Încuviinţează prba cu înscrisuri şi interogatoriu solicitată de reclamantăşi pârâţii SC Agrim şi SC Beta Acordă termen la data de 20.03.,2008 pentru când pune în vedere reclamantei să depună puncte de interogator pentru pârâte, se va cita pârâta care nu are TC şi reclamanta cu menţiunea personal la interogator.

  • Sedinta din data de 12.02.2008 la ora 8:30

    Complet: C 8 FF
  • Încheiere

    respinge cererea

  • Sedinta din data de 31.01.2008 la ora 11:00

    Complet: C 6 MF
  • Amânat

    Admite cererea formulată de apărătorul reclamantei de acordare a unui termen pentru alua cunoştinţăde întâmpinarea depusă la dosar.

  • Sedinta din data de 10.01.2008 la ora 11:00

    Complet: C 6 MF
  • Amânat

    Admite cererea de amânare formula de pârâtaele SC Agrim SA şi şi SC Beta SG SRL în vederea angajării de apărător . Admite cererea de acordare a unui termen formulată de reclamantă prin apărător pantru a lua cunoştinţăde întâmpinarea depusă de pârâta SC Prpoplant SEN SRL . Acordă termen la data de 31.01.2008 pentru când se vor cita pârâtele.

Flux dosar


Actualizare GRPD