T**** A* M***** A****
Petent Condamnatprin sentinţa penală nr. 8/15.01.2008 În temeiul art. 453 lit. a C. pr. pen. rap. la art. 455 C. pr. pen. respinge cererea formulată de petentul condamnat Timiş Marian Aurel, având ca obiect întreruperea executării pedepsei. În temeiul art. 192 alin. 2 C. pr. pen. obligă petentul condamnat la plata sumei de 140 RON, cheltuieli judiciare avansate de stat, din care 40 RON, onorarul avocatului desemnat din oficiu Moţoc Andrada va fi virat din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul de Avocaţi Maramureş. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 15.01.2008.
amână pronunţarea pentru data de 15.01.2008
reţine lipsă de procedură cu petentul- condamnat şi având în vedere lipsa raportului de expertiză, amână soluţionarea cauzei pentru termenul din 08.01.2008
reţine lipsă de procedură cu petentul - condamnat şi lipsa raportului de expertiză , motive pentru care amână soluţionarea cauzei la termenul din 27.11.2007.
s-a admis cererea în probaţiune privind efectuarea unei expertize medico-legale de către IML Cluj şi amână cauza pentru termenul din 30.10.2007