L***** M*******
ReclamantC****** V*****
PârâtC****** L*****
PârâtC****** C******
PârâtC****** P****
PârâtAdmite cererea de îndreptare eroare materiala formulata de L***** M******* privind sentinta civila nr. 1065/31.03.2008 pronuntata în dosarul nr. 4904/291/2007 si în consecinta dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în sentinta civila susmentionata în sensul ca la lotul nr.3 în valoare de 4130 lei atribuit petentei la sola 47 parcela 850/1 se va trece suprafata de 288 mp gradina situat în comuna Sagna cu vecini la N -most. Bacosca Anton , E- drum comunal 851, S- most Martinas Ioja si V- zavoi, în loc de 228 mp.
Incheiere de sedinta din 27.05.2008Admite actiunea cu toate capetele de cerere.Dispune iesirea din indiviziune pe baza de loturi fizice conform raportului de expertiza.
Hotarare 1065 din 31.03.2008Amana judecata cauzei la data de 31.03.2008, pentru cand se va lua cunostinta de continutul raportului de expertiza topometrica si se vor formula eventuale obiectiuni. Se va repeta procedura de citare cu paratii C****** L*****, C****** C****** si C****** P****, celelalte parti au termen in cunostinta.
Incheiere de sedinta 4904/291/2007 din 03.03.2008Acorda termen de judecata în cauza la data de 3 martie 2008, termen dat în cunostinta celor prezenti si pentru când, se va înainta adresa la d-nul expert Apostol Florin pentru efectuarea expertizei tehnice topografice. Se va comunica BLETC Neamt numirea expertului, cuantumul onorariului provizoriu de expert stabilit, precum si împrejurarea ca a fost achitat.
Incheiere de sedinta din 04.02.2008Acorda termen la data de 04 februarie 2008, pentru când: reclamanta si pârâtii C****** V*****, Poiana Anica si Ladan Tereza au termen în cunostinta. Se va repeta procedura de citare cu pârâtii C****** L*****, C****** C******, C****** P**** si Ciobanu Emanuel. Pune în vedere reclamantei prin reprezentanta acesteia, sa depuna lista cu martori în dovedirea capatului de cerere privind actiunea în constatare sa achite onorariul provizoriu de expert în suma de 600 lei, dupa care va fi desemnat expertul si sa achite diferenta de taxa de timbru în suma de 3 lei.
Incheiere de sedinta din 21.01.2008Apreciind probele solicitate de reclamanta prin aparator ca fiind pertinente, concludente si utile cauzei, va amâna judecata, urmând a se emite adresa catre Biroul Local de Expertize Tehnice Piatra Neamt, pentru a se comunica o lista cu experti în specialitatea topometrie. Acorda termen la data de 21 ianuarie 2007 pentru când se vor cita pârâtii lipsa la termenul de astazi. Admite probele solicitate de reclamanta prin aparator si pune în vedere acesteia sa depuna lista cu martori în dovedirea capatului de cerere privind actiunea în constatare, pâna la termenul acordat.
Incheiere de sedinta din 03.12.2007