Dosar 5119/114/2007 din 27.08.2007

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 5119/114/2007
Data dosar:
27.08.2007
Instanta:
Tribunalul Buzău
Departament:
Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 15.05.2008 la ora 09:00

    Complet: COMPLET AMANARI PRONUNTARI COMERCIAL
  • Soluţionare

    Dispune închiderea procedurii şi radierea debitoarei,

  • Sedinta din data de 08.05.2008 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Încheiere

    Pronunţarea la 15 mai 2008.

  • Sedinta din data de 03.04.2008 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Amânat

    În vederea soluţionării în contradictoriu cu fostul administrator al societăţii debitoare a cererii de atragere a răspunderii personale conform art.138 din Legea nr.85/2006, se acordă cauzei un nou termen de judecată.

  • Sedinta din data de 06.03.2008 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Amânat

    În vederea întocmirii raportului final şi bilanţului general al lichidăriise acordă cauzei un nou termen de judecată.

  • Sedinta din data de 07.02.2008 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Amânat

    Se acordă cauzei un nou termen de judecată pentru a se cita fostul administrator al societăţii debitoare cu copie de pe raportul amânunţit asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei.

  • Sedinta din data de 10.01.2008 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Încheiere

    Se acordă cauzei un nou termen de judecată în vederea întrunirii adunării creditorilor.

  • Sedinta din data de 07.12.2007 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Încheiere

    Se acordă cauzei un nou termen de judecată pentru întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor.

  • Sedinta din data de 07.11.2007 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Soluţionare

    Admite cererea formulată de lichidatorul Apostol Ion privind pe debitorul S.C.RALIC CONS SRL, cu sediul social în Buzău, str.Broşteni, bloc C3, sc.A, ap.,2,judeţul Buzău pentru deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă. În temeiul art.32 alin 1 din Legea privind procedura de insolvenţă , Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitorului S* R**** C*** S** cu sediul social în Buzău, str.Broşteni, bloc C3, sc.A, ap.2, judeţul Buzău. În temeiul art.107din Legea privind procedura de insolvenţă, Numeşte lichidator judiciar pe A****** I** , cu domiciliul în Buzău, str. Caraiman, bloc A, ap.6, judeţul Buzău, cod de identificare fiscală *********0018, număr de ordine în tabloul lichidatorilor judiciari 10374 care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.25 din lege, cu o retribuţie de 400 lei lunar. În temeiul art.61/art.107 din Legea privind procedura de insolvenţă, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, asociaţilor, acţionarilor,creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Buzău, , prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii în temeiul art.108 din Legea privind procedura de insolvenţă, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr.31/1990 republicată şi dispune menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai administratorului judiciar. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 26.12.2007. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 9.01.2008. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la 16.01.2008 şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 23.01.2008. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 14.01.2008, ora 12,00 la sediul Tribunalului Buzău şi convoacă creditorii debitorului. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului, de către lichidator judiciar. In temeiul art.4 din Legea privind procedura de insolvenţă, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii, în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Eventualele disponibilităţile băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Termen de fond la 7.12.2007. Definitivă. Cu recurs, în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 7,11.2007.

  • Sedinta din data de 03.10.2007 la ora 11:00

    Complet: S 1
  • Încheiere

    Se acordă cauză un nou termen de judecată în vederea reiterării procedurii de citare cu debitoarea.

Flux dosar


Actualizare GRPD