P****** G*******
InculpatM**** I*** T******
Parte civilăS******* J******* A****
Parte civilăÎn temeiul disp.art. 11 pct. 2 lit.b) Cod proc. pen. rap. la art. 10 lit.g) Cod proc. pen. încetează procesul penal privind pe inculpatul P****** G*******, cercetat sub aspectul săvârşirii infr. prev. şi ped. de art. 182 al.1 Cod penal, ca urmare a decesului inculpatului. În temeiul disp.art. 346 Cod proc. pen. lasă nesoluţionată acţiunea civilă promovată de părţile civile M**** I*** T****** şi Spitalul Judeţean Argeş. În temeiul disp.art. 192 al.3 Cod proc. pen. cheltuielile judiciare avansate rămân în sarcina statului. Cu apel în termen de 10 zile de la pronunţare pentru reprezentantul Parchetului de pe lângă Judecătoria Topoloveni şi de la comunicare pentru părţile civile. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 01.10.2007.
Amână judecarea cauzei la data de 01.10.2007 în vederea reluării adresei către Serviciului de Stare Civilă din cadrul Primăriei Comunei Teiu în sensul de a comunica dacă a intervenit decesul inculpatului, iar în caz afirmativ, să fie înaintată o copie a certificatului de deces al acestuia. Se reia procedura de citare cu inculpatul şi cu partea civilă Spitalul Judeţean Argeş, cf. disp.art. 291 Cod proc. pen. Se emite adresă către partea civilă M**** I*** T****** pentru a preciza dacă stăruie în soluţionarea acţiunii civile pentru suma de 3000 lei cu care s-a constituit parte civilă în cauză, având în vedere faptul că inculpatul a decedat. Cu apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Septembrie 2007.
In raport cu sustinerile martorilor prezenti la termenul de fata, se emite adresa catre Primaria Teiu -Serv.de stare civila - pentru a comunica daca a intervenit decesul inculpatului, iar in caz afirmativ, sa fie inaintata o copie a certificatului de deces. Se reia procedura de citare cu inculpatul si cu partea civila Spitalul Jud.Arges, potrivit disp.art.291 c.pr.pen. Amână judecarea cauzei la data de 17.09.2007. Pronunţată în şedinţa publică azi 03 Septembrie 2007
Amână judecarea cauzei la data de 03.09.2007 în vederea audierii martorilor din acte Bumbac Emilia, Chiroiu Gh Marian şi Chiroiu Gh Mioara, lipsă la termenul de faţă, în a căror ascultare se stăruie, sens în care se citează aceştia, cf. disp.art. 175 Cod proc. pen. şi cu mandate de aducere cu însoţitor, cf. art. 183 Cod proc. pen. Se reia procedura de citare cu inculpatul, cf. disp.art. 291 Cod proc. pen. Se reia adresa către IPJ Buzău-Serviciul Evidenţă operativă şi cazier judiciar pentru a verifica şi elibera copie de pe fişa de cazier judiciar privind pe inculpat. Pune în vedere părţii civile M**** I*** T****** să depună la dosar, în dovedirea pretenţiilor civile formulate, înscrisurile la care a făcut referire şi certificatul medico-legal nr. 549/18.05.2006, în original. Cu apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.06.2007.
Admite proba cu înscrisuri solicitată de părţi, aşa cum a fost formulată. Pune în vedere părţii vătămate să depună la dosar înscrisurile la care a făcut referire. Amână judecarea cauzei la data de 18.06.2007 în vederea audierii martorilor din acte Bîrleanu Emilia, Bumbac Emilia, Chiroiu Gh Marian şi Chiroiu Gh Mioara, sens în care se citează aceştia, cf. disp.art. 175 Cod proc. pen. Se reia procedura de citare cu inculpatul, cf. disp.art. 291 Cod proc. pen. Se emite adresă către IPJ Buzău-Serviciul Evidenţă operativă şi cazier judiciar pentru a verifica şi elibera copie de pe fişa de cazier judiciar privind pe inculpat. Cu apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Iunie 2007.
Amână judecarea cauzei la data de 04.06.2007 în vederea citării inculpatului cu mandat de aducere cu însoţitor, cf. art. 183 Cod proc. pen. Cu apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Mai 2007.